„365 dni z życia kobiety”

  • 22.10.2021, 13:59
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
„365 dni z życia kobiety”
W czwartkowe popołudnie 21 października miało miejsce wydarzenie kulturalne łączące malarstwo, poezję i muzykę. W Galerii Feininger otwarta została wystawa „365 dni z życia kobiety” Renaty Teresy Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, która od wielu lat maluje, tworzy kompozycje przestrzenne i grafiki, prezentowane na licznych wystawach w kraju i za granicą.

Wystawa „365 dni z życia kobiety” prezentuje jak w kalejdoskopie moją doczesność. Składają się na nią obrazy i rysunki wykonane farbami, tuszem i i kredkami. Są one zapiskiem chwil i emocji pokazanych m. in. w takiej tematyce jak autoportrety, portrety, czy maski…

Maria Łach, mieszkanka Trzebiatowa zaprezentowała kilka swoich utworów. Marysia uwielbia rysować , pisze własne teksty piosenek i wiersze. “Znalazłam swoją przestrzeń w tworzeniu i czuję się w niej bezpiecznie. Cieszę się, że mogę ludziom pokazać swój świat w swoich fotografiach, rysunkach lub wierszach”.

Na zakończenie nostalgiczny, romantyczny koncert Izabeli Żaczek, a w nim szlagiery muzyki polskiej w nowych aranżacjach i własne kompozycje. Izabela, pochodzi z Trzebiatowa, gdzie spędziła wiele lat swojego życia. Tu zaczynała przygodę z muzyką. Dziś realizuje swoje marzenia z dzieciństwa, pisze słowa i komponuje muzykę do wykonywanych przez siebie piosenek. Podczas koncertu kilka z nich usłyszeliśmy.

Wystawa w Galerii Feininger potrwa do 19 listopada. Zapraszamy!

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe