Planet Head Day – Początek misji CHGalaxy 23 października o godz. 13:00

  • 22.10.2021, 22:31
  • Przemysław Łonyszyn
Planet Head Day – Początek misji CHGalaxy 23 października o godz. 13:00

Planet Head Day to inicjatywa, która rozpoczęła się w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej misją jest promowanie nauki oraz solidarność z chorymi na raka. Od 2018 roku również w Polsce ponad setka mężczyzn, kobiet i dzieci, tzw. PlanetHeadów, ogoliło głowy i pomalowało je w kolory wybranej przez siebie planety w ramach wielkiego wydarzenia. Zdjęcia większości PlanetHeadów z polskich edycji można znaleźć w galerii na stronie internetowej www.planetheadday.pl.

 

„Każdy PlanetHead nie tylko zbiera darowizny na pomoc w leczeniu raka, ale także okazuje bardzo osobistą solidarność z pacjentami. Poświęca także coś, co we współczesnym życiu często kojarzy się z pięknem, uznaniem i poczuciem własnej wartości, czyli włosy. Malowanie planet, a także działania edukacyjne w ścisłej współpracy z lokalnymi i międzynarodowymi instytucjami edukacyjnymi, podczas każdego Finału w oczywisty sposób nawiązują do korzeni Planet Head Day będącego częścią misji NASA na Plutona „New Horizons” – wyjaśnia Michael Glück, który w Polsce zainicjował wydarzenie wspólnie z Kevinem McCartneyem, członkiem naukowym misji NASA New Horizons. „Byłem pozytywnie zaskoczony wsparciem, z jakim spotkał się projekt w Polsce ze strony miasta, uczelni, Rotary Club, Pogoni, NATO, organizacji pozarządowych i wielu, wielu innych.”

 

Struktura tegorocznej charytatywnej „misji” Planet Head Day ściśle nawiązuje do międzyplanetarnej misji NASA:

Po inauguracji w 2006 roku statek kosmiczny NASA podróżował przez 113 miesięcy, po czym odkrył, że Pluton ma serce.

Po inauguracji 23.10.2021 misja Planet Head Day przez 113 dni będzie prowadzić akcję charytatywną w mediach społecznościowych, po czym zamierza udowodnić, że Szczecin także ma serce. Ten fakt uczcimy podczas finału 5 lutego 2022 roku.

 

We wcześniejszych wydarzeniach w Polsce zebrano darowizny w wysokości ponad 73 tys. zł na ukończony w międzyczasie remont kliniki „Św. Mikołaja” w Szczecinie zajmująca się leczeniem dzieci z chorobą nowotworową. Podczas oficjalnej prezentacji wyremontowanej kliniki i przekazania ostatniego czeku od organizatorów Planet Head Day, Fundacji SAIL i Rotary Club Szczecin International, Wiceprezydent Szczecina, Krzysztof Soska, obiecał zostać PlanetHeadem podczas październikowej inauguracji. Z tego, co wiemy, słowa zamierza jutro dotrzymać!

 

Naszym tegorocznym celem charytatywnym jest sfinansowanie leczenia onkologicznego nauczycielki Anny Koniarskiej ze Szczecina. W tym samym czasie w Nebrasce w USA organizowana jest impreza Planet Head Day, podczas której prof. Kevin McCartney również zbiera pieniądze na ten sam, polski cel. Oprócz tradycyjnych sympatyków akcji niezwykła liczba uczniów i nauczycieli obojga płci postanowiła okazać swoją solidarność jako PlanetHeadzi i zwrócić się do społeczeństwa o wsparcie ich poświęcenia darowiznami.

 

Przelewy można wykonać na poniższe konto:

Cel charytatywny:        Pokrycie kosztów leczenia raka jajnika nauczycielki II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Anny Koniarskiej

Konto charytatywne:    Bank Citi Handlowy

                                    76 1030 0019 0109 8533 0003 8573
                                    SWIFT: CITIPLPX

Tytuł przelewu:            PLANETA HEAD DAY
+ imię i nazwisko PlanetHeada

Właściciel konta          ROTARY CLUB SZCZECIN INTERNATIONAL

                                    ul. Bohaterów Warszawy 34/35; 70-340 Szczecin

Przemysław Łonyszyn

Zdjęcia (3)

PHD Anna Koniarska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe