Śmieci w lesie

  • 21.10.2021, 18:29
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Śmieci w lesie
Zaśmiecanie lasów z roku na rok nadal przybiera na sile. Mimo czynionych starań przez leśników, w tym prowadzonych działań edukacyjnych, zjawisko trwa. Na terenie Nadleśnictwa Dobrzany (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) w ostatnich dniach pracownicy natknęli się na nowe wysypisko. Do lasu trafia wszystko, począwszy od zwykłych śmieci z gospodarstw domowych (a więc butelki, puszki, zużyte pampersy, kocie żwirki, resztki jedzenia, zbite naczynia), przez sprzęt RTV i AGD, meble i złom, aż po materiały budowlane i rozbiórkowe. W środku lasu znajdują też przeterminowane leki, zbite żarówki, zużyte baterie i akumulatory, azbest.

- Piękny i czysty las to widok jakiego oczekujemy wybierając się na wycieczkę w leśne ostępy, ale niekiedy wyprawę tę mogą uprzykrzyć piętrzące się między drzewami stosy śmieci. W ostatnich dniach spotkaliśmy się z istnym barbarzyństwem, które powoduję żal i bezsilność. Pomimo wielu apeli, edukowania wciąż spotykamy się ze śmieciami wywożonymi do lasu. Jednak to, co spotkali leśnicy w ubiegłym tygodniu było największym, w ostatnim czasie objawem wandalizmu i głupoty - mówi Robert Kawa z Nadleśnictwa Dobrzany.

W trosce o to, aby zachować porządek w lesie przy każdym oznakowanym parkingu leśnym znajduje się kosz na odpadki. Po zakończonej wycieczce możemy, więc wszystkie papierki po cukierkach i butelki po wodzie, zamiast do lasu — wyrzucić do kosza na śmieci!


Fot. Nielegalne wysypisko w lesie/Nadleśnictwo Dobrzany

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe