Ostatnie dni zapisów do XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"!

  • 21.10.2021, 18:06
  • PZPN
Ostatnie dni zapisów do XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o…
Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze po ponad półtorarocznej przerwie mecze Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Już wkrótce do piłkarskiej rywalizacji przystąpią tysiące dzieci z całego kraju. Wcześniej swój obowiązek mają do wykonania trenerzy i nauczyciele, odpowiedzialni za rejestrację drużyn. Zapisy trwają do 31 października.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największe tego typu piłkarskie przedsięwzięcie w Europie. W ponad dwudziestoletniej historii wzięło w nim udział już blisko 2,5 miliona dzieci. Dla wielu była to pierwsza okazja do gry w piłkę i zakochania się w niej. Dla kilkudziesięciorga turniej okazał się być etapem na drodze do reprezentacji Polski (różnych kategorii wiekowych). W tych seniorskich regularnie grają m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Jakub Moder, Kacper Kozłowski, ale również Paulina Dudek, Weronika Zawistowska, Dominika Grabowska czy Kinga Kozak.

Dla dzieci marzących o pójściu ich śladami udział w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, których głównym sponsorem od 15 lat jest marka Tymbark, to jeden z najprostszych sposobów na pokazanie swojego talentu szerszej publiczności oraz ekspertom. Przykłady z ostatnich lat jasno pokazują, że dobrą postawą podczas turnieju można zapisać się w pamięci trenerów i skautów, którzy później decydują o powołaniach na zgrupowania Akademii Młodych Orłów, czyli najzdolniejszych piłkarzy i piłkarek w wieku 12-13 lat.

Przykłady zawodników przechodzących ścieżkę z podwórka, przez turniej i zgrupowania AMO, do reprezentacji już się mnożą. Najświeższym jest Zuzia Witek, czyli 14-latka, która w latach 2017-19 brała udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" grając również w finale na stadionie PGE Narodowym, później kilkukrotnie przebywała na zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów, aż wreszcie 13 października zadebiutowała w kadrze Polski U-15, okraszając swój dobry występ przeciwko Czeszkom (2:0) strzeleniem gola.

Drużyny dziewczynek i chłopców do lat 8, 10 i 12 reprezentujące szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy. Rejestracja, odbywająca się poprzez stronę www.zpodworkanastadion.pl jest bardzo prosta. Każdy opiekun, który weźmie udział w rozgrywkach, otrzyma specjalny upominek.

XXII edycja tradycyjnie rozpocznie się od etapów gminnych i powiatowych. W ich trakcie każdy uczestnik zostanie nagrodzony specjalnym medalem. Wiosną rozegrane zostaną finały wojewódzkie, a następnie – finał ogólnopolski, z decydującymi starciami na PGE Narodowym. Organizatorzy zachowują elastyczność na wypadek ewentualnych obostrzeń związanych z pandemią – harmonogram będzie dostosowany do tych wytycznych. Najważniejsze – i to nie zmienia się od pierwszej edycji rozgrywek – pozostają zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

W razie pytań pomocy udziela Dział Wsparcia PZPN (tel.: 732 122 222 lub [email protected]).

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem marka Tymbark, a sponsorem brązowym firma Electrolux. XXII edycja rozgrywek odbywać się będzie pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Komitet Honorowy tworzą: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Zdrowia.


 

 
PZPN

Zdjęcia (2)

2017. Zuzia Witek gra w wielkim finale XVII edycji turnieju w kategorii U-10
2021. Witek podczas zgrupowania reprezentacji Polski U-15

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe