Karnice: Prezent dla jerzy…

  • 20.10.2021, 12:23
  • red.
Karnice: Prezent dla jerzy…
W gminie Karnice kolejna ekologiczna inicjatywa z udziałem najmłodszych mieszkańców gminy. Nie tak dawno pisaliśmy o sadzeniu drzew i rozmieszczaniu budek lęgowych dla ptaków w „Magicznym Lesie” karnickich harcerzy, tym razem tym razem powody do radości mają „karnickie” jeże. Te sympatyczne i bardzo pożyteczne zwierzątka okres zimowy spędzają w stanie hibernacji w różnego rodzaju norach. Aby ułatwić im znalezienie zimowego lokum zbudowano i rozmieszczono w lesie specjalne domki dla jeży.

Na pomysł zorganizowania warsztatów ekologiczno-edukacyjnych wpadł dyrektor Gminnego Klubu Kultury w Karnicach Jacek Kuczkowski a same warsztaty odbyły się w świetlicy wiejskiej w Paprotnie. Warto przypomnieć, że ekologiczne inicjatywy w Karnicach to efekt świetnej i konstruktywnej współpracy z Nadleśnictwem Gryfice które tym razem zakupiło 10 domków i zapewniło wsparcie logistyczne.

W sobotę 16 października w świetlicy wiejskiej w Paprotnie dzieci z rodzicami oraz instruktorami GKK pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa Gryfice zbudowali dziewięć domków dla jeży, które rozstawione zostały w parku w Paprotnie.

Jak widać na załączonych fotografiach zabawa była przednia, zaangażowanie młodych budowniczych było ogromne jak też i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, niektórzy nawet podpisywali zmontowane przez siebie domki. Przy okazji uczestnicy warsztatów dowiedzieli się o zwyczajach jeży, potrzebie ich ochrony oraz o pracy leśników. Na pochwałę zasługuje też duża frekwencja uczestników i zaangażowanie się rodziców.

Po dobrze wykonanej pracy warsztaty zakończyły się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.

red.

Zdjęcia (85)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe