Rzecznik Praw Obywatelskich na Pomorzu Zachodnim

  • 18.09.2017, 22:05
  • Stanisław Razmus
Rzecznik Praw Obywatelskich na Pomorzu Zachodnim
Dr Adam Bodnar w ramach tzw. spotkań regionalnych będzie w dniach 19-22 września w województwie zachodniopomorskim.

Program spotkań regionalnych to pomysł obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich. Od listopada 2015 r. co miesiąc w innym regionie organizujemy cykl spotkań – zawsze w kilku miejscowościach, niekoniecznie największych. Możemy dzięki temu porozmawiać z ludźmi o ich sprawach i o tym, jakimi problemami dotyczącymi funkcjonowania państwa, samorządu, sądów, policji, itd., ma się zająć Rzecznik. Spotkań jest kilka w ciągu dnia – w różnych miejscach. Oprócz tego Rzecznik odwiedza spółdzielnie socjalne, szpitale, lokalne media, szkoły, uniwersytety... Na każde spotkanie regionalne przychodzi 15-100 osób. Z ich opowieści tworzy się obraz kraju, jakiego nie
znamy. Kraju, w którym tysiące aktywnych osób stara się zmieniać świat na lepsze, walczyć z nieprzychylnym losem, pomagać innym. Rzecznik chce je wspierać.
W każdym regionie są naprawdę inne problemy. A dzięki informacjom zebranym w czasie spotkań jesteśmy w stanie podjąć nie tylko interwencje w indywidualnych sprawach, ale także znajdować luki w przepisach, które – dzięki reakcji władz – można naprawić oraz tworzyć mapę realnych problemów społecznych.
W trakcie spotkań współpracownicy Rzecznika zapisują w formie problemów prawnych to, co ludzie zgłaszają i przekazują to zespołom merytorycznym w Biurze RPO. Prawnicy z Biura RPO przyjmują też na miejscu indywidualne skargi i udzielają informacji prawnych.
Spotkania regionalne organizuje Centrum Projektów Społecznych. Mapę spotkań i relacje z nich znajdują się na głównej stronie Rzecznika.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Plan wizyty Rzecznika Praw Obywatelskich na Pomorzu Zachodnim, w dniach 19-22 września:
 

19 września-Szczecin
- Godz. 10.30 spotkanie dr Adama Bodnara – Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Olgierda Geblewicza – Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z dziennikarzami. (Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 - Wejście G, pokój 101)
- Godz. 11.00-13.00 udział w I Zachodniopomorskim Forum Mniejszości Narodowych i Etnicznych (Opera na Zamku, Zamek Książąt Pomorskich, wejście G, sala „0”)
- Godz. 14.00- 16.30 spotkanie dotyczące profilaktyki HIV/AIDS w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym HIV/AIDS w Szczecinie (spotkanie zamknięte)
- Godz. 17.00-19.00 otwarte spotkanie regionalne (konsultacyjne) z organizacjami pozarządowymi. (Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Szczecin ul. Generała Józefa Sowińskiego 68)
- Godz. 20.00-22.00 debata REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI. Spotkanie przygotowane we współpracy z redakcją miesięcznika szczecińskich środowisk prawniczych In Gremio. Dyskusję poprowadzi dr Adam Bodnar-Rzecznik Praw Obywatelskich, a głos w debacie zabiorą m.in.: dr hab. prof. US Jerzy Ciapała, Prezes SSP Iustitia Oddział w Gorzowie Wielkopolskim – SSR Olimpia Barańska – Małuszek, Prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie SSA Maciej Żelazowski, Dziekan ORA w Szczecinie adw.
Włodzimierz Łyczywek. (siedziba ORA, Plac Batorego 3, I piętro)
 

20 września- Stargard Szczeciński, Gryfice
- Stargard, godz. 9.00-11.00 spotkanie konsultacyjne dotyczące modelu wsparcia osób starszych w miejscu zamieszkania. Spotkanie przygotowane wspólnie z Rafałem Zającem prezydentem miasta Stargard.
- Gryfice, godz. 12.30-14.00 spotkanie z młodzieżą LO im. Bolesława Chrobrego (liceum, które ukończył RPO)
- Gryfice, godz. 16.30-18.30 spotkanie konsultacyjne z organizacjami pozarządowymi. (Gryficki Dom Kultury, ul. Niepodległości 53)

 

21 września- Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Siemczyno, Czaplinek
- Złocieniec godz. 8.45-9.30 czytanie lokalnych legend podczas spotkania z uczniami klasy IV SP. im. Janusza Kusocińskiego (ul. I Dywizji WP 4a)
- Złocieniec godz. 9.40-11.30 spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych (ul. Okrzei 9)
- Drawsko Pomorskie 13.00-15.30 spotkanie z burmistrzem i mieszkańcami dotyczące projektu włączenia do gminy Drawsko Pomorskie gminy Ostrowice
- Siemczyno godz. 16.30-18.30 spotkanie konsultacyjne z organizacjami pozarządowymi (dwór w Siemczynie, Siemczyno 81)
- Czaplinek godz. 19.00-21.00 debata z mieszkańcami i samorządowcami Czaplinka w sprawie megafarm.
 

22 września- Gryfino

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe