„Czytanie wzmacnia”

  • 15.10.2021, 10:39
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
„Czytanie wzmacnia”

VII Ogólnopolska Noc Bibliotek w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej odbyła się w sobotę 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. To akcja pokazująca wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.
Tegoroczne hasło „Czytanie wzmacnia” oznacza:

  • dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
  • czytanie rozwija umiejętności językowe, pisarskie, ćwiczy mózg i koncentrację
  • czytanie pobudza wyobraźnię i kreatywność

W bibliotece czekały na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą.
Po powitaniu przez panią Karolinę Kurczewską , Annę Rzepecką i Marię Akidę wysłuchaliśmy kilku ważnych informacji dotyczących tegorocznego hasła. Kierując się myślą przewodnią akcji rozmawialiśmy o zaletach czytania, o empatii, integracji i wyobraźni. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące osobistych przeżyć z książką, czyli jak nas wzmacnia czytanie. Wykonaliśmy sowę metodą origami i przepiękne jesienne lampiony.
Każdy z nas lubi w inny sposób spędzać czas z książką i to właśnie chcieliśmy pokazać jako ciekawe doświadczenie.
Kolejnym elementem naszych zabaw była gra „Pomagamy, wspieramy, wzmacniamy”. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny, które to miały za zadanie pomóc postaciom z bajek w ich codziennych kłopotach. Była to zabawa najbardziej ekscytująca naszych gości. Wymagała skupienia, współpracy, wiedzy i umiejętności praktycznych. Trzeba było mieć silne nerwy, gdyż droga była nieoświetlona, a w ciemnościach kryły się różne złe i dobre postaci bajkowe. Nasze nocne harce zakończyliśmy podsumowaniem zdobytej wiedzy i ekranizacją filmu „Operacja człowiek w czerni”. W Pałacowej Nocy Bibliotek brały udział dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkoły średniej: Aleksandra, Sara, Małgorzata, Amelia, Danusia, Zuzanna, Jesika, Jasmin i Klaudia.
Bardzo dziękujemy Marysi Łach, która pięknie wymalowała buzie uczestnikom podczas trwania spotkania. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Nocy Bibliotek 2021. Do zobaczenia za rok.

K.K

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (38)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe