„Smaki Dziedzictwa Ziemi Gryfickiej” – Dożynki Gminne w Gryficach

  • 18.09.2017, 21:42 (aktualizacja 18.09.2017 22:35)
  • str
„Smaki Dziedzictwa Ziemi Gryfickiej” – Dożynki Gminne w Gryficach
Tegoroczne Gminne Dożynki w Gryficach znalazły się w programie Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2017 SMAKI DZIEDZICTWA.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. dożynkową w Kościele pw. WNMP. Następnie dożynkowy korowód prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Red Swing Low” w korowodzie przemaszerował ulicami miasta na teren przy miejskiej pływalni gdzie odbywały się główne uroczystości. Na honorowych miejscach zasiedli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Andrzejem Szczygłem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Tokarczykiem, delegacje miast partnerskich: Gryfowa Śląskiego pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Skrzypka i niemieckiego Güstrow z burmistrzem Arne Schuldtem, przedstawiciele wiodących instytucji i organizacji społecznych, mieszkańcy Gryfic. Starostami tegorocznych dożynek byli państwo Anna Byczkiewicz i Krzysztof Sokalski.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Kulminacyjnym momentem obchodów tradycyjnie była ceremonia dzielenia się chlebem. Burmistrz odbierając z rąk starostów dożynkowy bochen chleba zapewnił wszystkich, że będzie on dzielony sprwiedliwie i tak aby chleba starczyło dla wszystkich mieszkańców a także naszych gości.

Dożynkowy bochen chleba z tegorocznych zbiorów przekazała również delegacja Gryfowa Śląskiego dokładając gryfickim włodarzom symboliczny sierp mający zapewnić pomyslne zbiory w kolejnych latach. Delegacja partnerskiego Güstrow przekazała dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Red Swing Low” nowy wspaniały klarnet wraz z życzeniami sukcesów w finałach WORLD ASSOCIATION MARSCHING SHOW BANDS 2017 (Mistrzostwa Świata Zespołów Marszowych w dniach 27.11 – 03.12 br.) na które gryficka orkiestra zakwalifikowała się jako jedyna z naszego kraju i już wkrótce wyjeżdżają do USA jako że mistrzostwa odbywają się w Palm Springs w Kaliforni.

Dożynkowe święto to także okazja do wręczenia okolicznościowych odznaczeń. Na wniosek burmistrza Gryfic Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa” rolnikom i osobom w podziękowaniu za zaangażowaniei odnoszenie sukcesów w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich na terenie Gminy Gryfice. Odznaczenia z rąk burmistrza odebrali:

Krzysztof Tokarczyk,

Agnieszka Wójtowicz,

Zbigniew Kolelis,

Zdzisław Sokołowski,

Sławomir Czerniak,

Marek Kalbukowski,

Sławomir Bobkiewicz,

Iwona Małek.

 

Organizatorem obchodów była Gmina Gryfice a do współpracy przyłączyli się: Gryficki Dom Kultury, Zakład Usług Komunalnych, LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Komenda Powiatowa PSP, OSP Gryfice, Sołectwa Gminy Gryfice.

Dożynkowe stoiska wystawiły: Gmina Gryfice, Sołectwo Barkowo, Sołectwo Ościęcin, Sołectwo Rybokarty, Sołectwo Dziadowo, Sołectwo Rzęsin, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Koło Gospodyń Miejskich, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Miejska Biblioteka Publiczna z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Nadleśnictwo Gryfice, Agencja Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa, Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Gryficach, Stowarzyszenie Diabetyków, Stowarzyszenie Pomerania, Ogrody Działkowe, Celowy Związek Gmin R XXI, Przyjaciele Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low, Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolnego oraz Starostwo Powiatowe w Gryficach a Starosta Gryficki zafundował dodatkową atrakcję - osobiście obdzielał mieszkańców pieczonym prosiakiem.

Nie zabrakło też stoisk gastronomicznych, handlowych i placu zabaw dla dzieci.

Na dożynkowej scenie prezentowali się: kapela ludowa „Przepióreczka”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low”, ZPiR „Tarantule”, Zespół Tańca Ludowego z L.O. im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Kapela podwórkowa „Kryzys”, kabaret EWG „Swojskie klimaty” oraz zespoły Magic of Queen i Sumptuastic.

Zapraszam do oglądania galerii zdjęć.

str

Zdjęcia (125)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
http://pastillas-para-agrandar-el-pene-es.eu/memberxxl.html
http://pastillas-para-agrandar-el-pene-es.eu/memberxxl.html 1.10.2018, 00:51
Appreciate it! It is an astounding site. http://pastillas-para-agrandar…

Pozostałe