“Czytanie wzmacnia”. - Noc Bibliotek w Nowogardzie

  • 13.10.2021, 09:11
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
“Czytanie wzmacnia”. - Noc Bibliotek w Nowogardzie
Po raz kolejny, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie włączyła się w największą akcję czytelniczą jaką jest ogólnopolska Noc Bibliotek.

Dla nas – bibliotekarek – to czas aby “przekonać nieprzekonanych” do odwiedzenia Biblioteki i skorzystania z jej zbiorów. Oczywistym jest również dla nas, że czytać warto, a nawet należy. “Kto czyta – wygrywa" pisał Henryk Sienkiewicz.

Tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek było “Czytanie wzmacnia”. Jak zatem wzmocnić naszych nowogardzian? Jak ich scalić, zintegrować? Jedno było pewne – to musi być coś dla ciała i ducha. Ruszyła burza mózgów! Choć lista pomysłów była długa, w tym roku postawiliśmy na tradycję i relaks.

Zaprosiliśmy naszych wspaniałych twórców lokalnych: panią Genowefę Makarewicz, panią Kazimierę Linkiewicz oraz pana Marka Słomskiego, którzy tworząc swoje dzieła nie tylko realizują swoje pasje, ale przez nie właśnie wypełniają jeden z najważniejszych obowiązków wobec naszej małej społeczności, tj. troskę o kulturę lokalną, jej utrwalanie oraz przekazywanie jej następnym pokoleniom.

Do współpracy w ramach akcji zaprosiliśmy panią Agnieszkę Sobecką z AS Harmony, która zgodziła się przeprowadzić warsztaty dla kobiet oraz koncert relaksacyjny.

Wsparcie w ramach akcji Nocy Bibliotek, otrzymaliśmy także od zaprzyjaźnionego Koła Diabetyków z Nowogardu. Dzięki nim publiczność miała okazję zmierzyć poziom cukru, cholesterolu, ciśnienia.

Zaplanowaliśmy oczywiście “coś na ząb” - ciasta, ciasteczka oraz degustacja pysznych herbat pani Agnieszki.

Przygotowania ruszyły pełną parą. Udało się! Wieczór, godzina 19:00, miejsce Biblioteka. Publiczność dopisała. Po przywitaniu gości specjalnych: pani Genowefy Makarewicz, pani Kazimiery Linkiewicz, pani Agnieszki Sobeckiej, pana Marka Słomskiego oraz prezesa Nowogardzkiego Koła Diabetyków pana Eugeniusza Tworka wraz z członkinią koła, wystartowaliśmy z magiczną nocą bibliotek.

W sali nr 8 rozpoczęła się pierwsza część programu, tj. wystawa naszej lokalnej artystki pani Kazimiery Linkiewicz pt. “Oblicza miłości”. Pani Kazimiera z sympatią i zaangażowaniem odpowiadała na pytania uczestników Nocy Bibliotek.

Druga część wieczoru - to wieczór autorski pani Makarewicz oraz pana Słomskiego. W przepiękny, liryczny sposób zaprezentowali swoje wiersze. W ich poezji czuć było ogromną wrażliwość na człowieka, jego wiarę i piękno przyrody. Pan Marek zapowiedział wydanie nowego tomiku wierszy. Będą to ekfrazy obrazów Jacka Malczewskiego.

Noc Bibliotek to również moc atrakcji dla dzieci i młodzieży. Tego wieczoru zabawa zaczęła się zawodami w Twistera o puchar Dyrektora Biblioteki. Następnie dzieci poszukiwały skarbu poprzez grę strategiczną na zasadach escape roomu. Na koniec wyświetlony został film detektywistyczny “Operacja człowiek w czerni”.

Wieczór pełen wrażeń dobiegł końca. Wszyscy uczestnicy zostali WZMOCNIENI – a więc cel osiągnięty.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za to, że byliście z Nami. Do zobaczenia za rok :)

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe