Trwa akcja sprawozdawczo-wyborcza w OSP

  • 07.10.2021, 14:35
  • red.
Trwa akcja sprawozdawczo-wyborcza w OSP Nowy Zarząd OSP Kiełpino

Aktualnie trwająca akcja sprawozdawczo-wyborcza w jednostkach OSP zamyka kadencję władz kończącą się w 2020 roku. Tymczasem obostrzenia wprowadzone w kraju w związku z pandemią koronowirusa trochę te plany skomplikowała.

Zgodnie z początkowymi decyzjami Zarządu Głównego ZOSP RP kampania sprawozdawczo-wyborcza miała się rozpocząć 1 stycznia 2021 i zakończyć Zjazdem Krajowym w dniach między 9 sierpnia a p października.

Po „covidowej” korekcie do 30 listopada br. mają się zjazdy gminne, zjazdy powiatowe już w przyszłym roku do 31 stycznia 2022 a Zjazd Krajowy 9 sierpnia a p października 2022 r.

Spowodowało to ciekawą sytuację, zgodnie z wytycznymi na zjazdach poszczególnych szczebli należy podsumować rok 2020 i opracować zadania na 2021 rok. Tymczasem zadania roku 2021 zostały już znacznej większości wykonane – bo przecież OSP prowadziła przez ten czas normalne działania.

Kolejna sytuacja która bulwersuje strażaków ochotników to informacje o pracach – podobno bardzo zaawansowanych - nad wprowadzeniem nowej ustawy regulującej funkcjonowanie OSP w kraju, ponoć projekt jest już złożony w Sejmie. Wielu ochotników stawia opór i wynika to głównie z niewiedzy i różnych nieoficjalnych „przecieków” o kształcie tej ustawy i proponowanym tam rozwiązaniom, które odbierane są jako niekorzystne albo wręcz krzywdzące.

Czy proponowane w nowej ustawie rozwiązania są dobre czy nie, warto byłoby je jednak skonsultować z najbardziej zainteresowanymi, na których praktycznie społecznej działalności w znacznej mierze opiera się system bezpieczeństwa i ratownictwa a kraju.

Kampania sprawozdawczo-wyborcza ZOSP RP trwa, wybierane są nowe władze, które bardzo często składają się z tych samych sprawdzonych w działaniu i zaangażowanych członków Związku.

Tak przynajmniej jest w wypadku zebrania Jednostki OSP Kiełpino w gminie Brojce. Nowym prezesem został ponownie Krzysztof Stachura, w składzie zarządu znaleźli się także Krystian Kołodziejczyk, Grzegorz Jary, Paweł Matera, Damian Jary i Damian Ragus. Wybrano też trzyosobową Komisję Rewizyjną oraz delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego. W zebraniu uczestniczył wójt Gminy Brojce który wysoko oceniając działania OSP Kiełpino, działającą w KSRG i wykonującą zadania ratownicze na DK S6, zapewnił o pewnym wsparciu dla organizacyjnym i finansowym dla jednostki.

Do tematu kampanii sprawozdawczo-wyborczej w ZOSP RP jeszcze wrócimy.

Zdjęcia wykonane w tracie Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego ZOSP RP w Kiełpinie. Wyróżnienia zasłużonym strażakom wręcza Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Gryficach Franciszek Gródecki wraz z wójtem Gminy Brojce Michał Zinowik.

red.

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe