WYSZOBÓR: PIKNIK SPORTOWO – RODZINNY „BE FIT AND ACTIVE”

  • 07.10.2021, 19:49
  • red.
WYSZOBÓR: PIKNIK SPORTOWO – RODZINNY „BE FIT AND ACTIVE”
W środę 6 października na boisku LZS „Zieloni” w Wyszoborze odbył się Piknik Sportowo – Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie wraz z Ludowym Zespołem Sportowym „ Zieloni” Wyszobór. Impreza dofinansowana w ramach projektu pt.: „Be fit and active”, zrealizowanego w wyniku ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Gryficach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, sportu i inicjatyw popularyzujących zdrowy styl życia.

Rozpoczynając zabawę dyrektor szkoły Marzena Stępień przywitała gości w osobach Wicestarosty Powiatu Gryfickiego Waldemara Wawrzyniaka, Burmistrza Płotów Radosława Mackiewicza, dyrektora MGOKiS Pawła Marka oraz oczywiście licznie przybyłych rodziców.

Założonym w projekcie celem było wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i inicjatyw popularyzujących zdrowy styl życia oraz rozbudzenie aktywności fizycznej oraz propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Przygotowane atrakcje doskonale się w powyższe założenia wpisywały. Dla najmłodszych „hitem dnia” okazała się kolorowa dmuchana zjeżdżalnia, można się było wyszaleć. Dla tych starszych podzielono boisko na kilka stref, przeznaczonych na zabawę w wybranych sportowych dyscyplinach. Nie mogło zabraknąć piłki nożnej, ale też wiele radości dostarczyła gra w palanta i w badmintona a nawet pokaz tańca.

Animatorzy z MGOKiS w Płotach przygotowali zestaw konkursów, gier i zabawy angażujące dzieci i ich rodziców co było ważnym akcentem pikniku!  

Sportowy wysiłek na świeżym powietrzu pobudza apetyt. Jak na piknik przystało, nie mogło zabraknąć wspólnego grillowania. Co ważne przygotowano nie tylko tradycyjną kiełbasę z rusztu, ale też smakowite potrawy z warzyw.

Pogoda dopisała i po kilku godzinach aktywnej zabawy angażującej zarówno dzieci jak i ich rodziców jej uczestnicy rozjechali się do domów radośnie zmęczeni i w doskonałych nastrojach.

red.

Zdjęcia (48)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe