KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy

  • 05.10.2021, 16:59
  • Małgorzata Brzoza Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy
  • Zlikwidowano kolejny nielegalny punkt hazardowy z komputerami do gier.
  • Zatrzymano komputery, monitoring i gotówkę.
  • Przesłuchano graczy o organizatora nielegalnego procederu (obywatela Ukrainy).

 

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy usytuowany tym razem w Policach. Lokal znajdował się na osiedlu bloków, tradycji ukryty pod sklepowym szyldem.

Przeszukano wytypowany lokal, w którym udostępniano nielegalne gry hazardowe. W lokalu zabezpieczono 6 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono też modem, telefon komórkowy oraz 314 zł w gotówce.

Ponadto w trakcie przeszukania ujawniono ok. 3 g białego proszku (podejrzenie substancji narkotykowej), który przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Policach.

W lokalu zatrzymano i przesłuchano 3 osoby – 2 graczy i organizatora procederu – obywatela Ukrainy.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Oprócz odpowiedzialności karnej, organizator i gracz podlegają również karze administracyjnej. Za przestępstwa urządzania gier właścicielowi automatu, czy komputera wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat/komputer wykorzystywane do gier online. Kara ta grozi również posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali. Za udział w nielegalnej grze kara pieniężna została określona jako 100% uzyskanej wygranej.  z kolei uczestnik gry zostanie ukarany karą w wysokości uzyskanej wygranej.  

W nielegalnych miejscach hazardowych nie jest również przestrzegane weryfikowanie pełnoletniości gracza. To ogromne ryzyko dla grupy najmłodszych uczestników, najbardziej narażonych na uzależnienie od hazardu - wyniki badań pokazują, że im młodszy jest gracz, tym większe jest prawdopodobieństwo uzależnienia. Zazwyczaj konsekwencje takiego uzależnienia są bardzo destrukcyjne i doprowadzają nie tylko do kłopotów finansowych, ale przede wszystkim do wielu problemów rodzinnych oraz społecznych.

Aby uświadomić młodych ludzi jakie ryzyka niesie za sobą nielegalny hazard i uzależnienia od niego Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć” skierowaną do młodzieży szkół ponadpodstawowych i 7, 8 klas szkół podstawowych.

Chęć udziału w akcji można zgłaszać na adres:

[email protected]

Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac-akcja-edukacyjna

Małgorzata Brzoza Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe