Opowieści ze skarbca pamięci i wybitne kino w Zamku

  • 07.10.2021, 13:33
  • Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich
Opowieści ze skarbca pamięci i wybitne kino w Zamku
Wykłady w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa oraz ambitne produkcje filmowe to najbliższe propozycje kulturalne Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Zamek tradycyjnie przygotował swoją propozycję wpisującą się w cykl Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Skarbiec pamięci” i odwołuje się do historii, które skrywają mury zabytkowych obiektów, a także do wspomnień i emocji zamkniętych w rodzinnych albumach czy pamiątkach. W sobotę, 9 października w Sali Literackiej Zamku będzie można wysłuchać dwóch wykładów czerpiących z tych bogatych źródeł. O godz. 11:00 zaplanowano wykład „Skarby pamięci osadników – z archiwum regionalisty”, który poprowadzi Jakub Sieradzki - znawca historii Pomorza Zachodniego i kolekcjoner archiwaliów. Kolejny wykład „Zachodniopomorskie legendy domowe” rozpocznie się o godz. 12:30 a jego prelegentem będzie Mirosław Wacewicz – znany przewodnik i popularyzator podań zachodniopomorskich. Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują darmowe wejściówki do odbioru w kasach Zamku.

 

Przypominamy, że w Kinie Zamek, 5 października rusza przegląd Filmowe Nowe Horyzonty. Do 10 października na zamkowym ekranie mamy okazję zobaczyć głośne produkcje. Wydarzeniem głównym będzie przedpremierowy pokaz filmu „Titane” w reżyserii Julii Ducournau, tegorocznej laureatki Złotej Palmy w Cannes (bilety na seans 8 października zostały już wyprzedane). Drugim wydarzeniem przeglądu będzie prezentacja filmu „Niefortunny numerek lub szalone p*rno” (7 ,9 i 10 października godz. 19:30) w reżyserii Radu Jude, który w tym roku wygrał festiwal w Berlinie. Przegląd filmów z festiwalu Nowe Horyzonty uzupełniają wybitne i nagradzane na świecie: „Noc Królów”, „Notturno”, „DAU. Natasza”, „Berlin Alexanderplatz”, które będą pokazywane w Szczecinie po raz pierwszy. Seanse uzupełniają, powracające na zamkowy ekran, „Proste historie”, „Słudzy” i „Niepamięć „. Pełny program filmowych prezentacji znajduje się na stronie https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/kino/filmowe-nowe-horyzonty-w-kinie-zamek/

Bilety do Kina Zamek - 14 i 12 zł (ulgowy) do nabycia w kasach Zamku (kasa wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I) i online na bilety.zamek.szczecin.pl

Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe