Kolejny etap budowy PINEA Resort w Pobierowie

  • 05.10.2021, 23:14
  • PINEA
Kolejny etap budowy PINEA Resort w Pobierowie PINEA Resort&Apartments
Kompleks uzdrowiskowo-hotelowy PINEA powiększy się o następny budynek, w którym zaplanowano hotel w systemie condo wraz z pełną infrastrukturą usługową. Obejmować ona będzie kompleks krytych basenów ze strefą saun, gabinety fizjoterapii, restaurację hotelową, bary oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny. Budowa, która rozpoczęła się we wrześniu, została powierzona wykonawcy właśnie zakończonego pierwszego etapu – firmie Strabag. Termin zakończenia prac przy drugim etapie to lato 2023 roku.

Położone tuż przy plaży budynki będą połączone podziemnym przejściem i specjalnie zaprojektowanymi zielonymi dziedzińcami oraz uzupełniającą się, całoroczną ofertą usługową. W inwestycji PINEA znajdzie się kompleks saun i basenów, siłownia, restauracje, bary oraz kameralne butiki. Hotelowe apartamenty na wynajem w systemie condo będą znajdowały się pod zarządem doświadczonego zachodniopomorskiego operatora, firmy PRO-Est, który będzie oferował także całoroczną, szeroką gamę usług fizjoterapeutycznych i okołomedycznych.

Formuła condo to opcja atrakcyjna dla inwestorów poszukujących dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego w zamian za comiesięczny czynsz wypłacany przez operatora. W ofercie znajdą się w pełni umeblowane moduły jedno- i dwupokojowe - łącznie 138 apartamentów o metrażach od 26 do 52 m2. Wszystkie pokoje położonego w pierwszej linii brzegowej PINEA Resort & Apartments są zorientowane na morze i posiadają własne tarasy. Budynek jest zlokalizowany w pierwszej linii brzegowej, od plaży oddziela go jedynie zielona wydma.

 

Za generalne wykonawstwo drugiego etapu odpowiada firma STRABAG, która właśnie zakończyła budowę pierwszego budynku apartamentowego, powstałego w ramach inwestycji PINEA.

„Wybór Strabag na generalnego wykonawcę drugiego etapu był dla nas naturalny i wynikał z pozytywnych doświadczeń z pierwszego etapu. Organizacja pracy, terminowość, porządek na placu budowy i jakość to zdecydowanie atuty tej współpracy – mówi Joanna Drążkiewicz, odpowiedzialna za sprzedaż PINEA Resort&Apartments. - A najlepszym jej świadectwem jest powstały już, pierwszy budynek, w którym mieszczą się prywatne apartamenty wakacyjne PINEA, do których klucze będziemy wydawać już za kilka tygodni. Dla osób zainteresowanych tą formą inwestycji mamy jeszcze w ofercie dostępne już gotowe, w pełni wykończone apartamenty z widokiem na morze – do zamieszkania praktycznie od zaraz”.

Pobierowo z każdym rokiem wyraźnie zyskuje na popularności dzięki urokowi miejscowości i jej niezwykłym walorom klimatycznym. Czyste plaże, pełne jodu powietrze i sosnowe lasy to jego główne atuty, zaś łagodny klimat sprzyja rekonwalescencji i działa terapeutycznie na układ oddechowy i krążenia. Pobierowo jest też wyjątkowo dobrze skomunikowane trasami szybkiego ruchu S3 i S6 z resztą kraju, a autostradą A6 z Niemcami. Do Świnoujścia przybijają promy ze Skandynawii, w niewielkiej odległości jest też lotnisko w Goleniowie, co wpływa na stale rosnące zainteresowanie zagranicznych gości.

Oferta PINEA nie ogranicza się do samych apartamentów - celem maksymalnego zachowania uzdrowiskowych walorów lokalizacji funkcje parkingowe zostały przeniesione pod ziemię, a zielone dziedzińce zostały zagospodarowane pod kątem wypoczynku na świeżym powietrzu. Projekt opracowania zielonych dziedzińców i małej architektury został powierzony laureatowi nagrody za najlepszą przestrzeń publiczną 2019 na świecie, polskiemu projektantowi sztuki użytkowej Pawłowi Grobelnemu.

Autorem projektu PINEA jest wielokrotnie nagradzane międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor. Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma Fenixco. 

 

Więcej na www.pineapobierowo.pl

 

FENIXCO

Jest belgijskim deweloperem z siedzibą w Gandawie. Jest to firma rodzinna, od trzech pokoleń działająca na rynku nieruchomości. Spółka posiada wysoki i stabilny kapitał własny. Koncentruje się szczególnie na projektach wielomieszkaniowych segmentu premium, zlokalizowanych we Flandrii
i samej Brukseli. Od ponad 15 lat Fenixco jest zaangażowane także w Polsce.

 

STRABAG w Polsce

Część europejskiego koncernu budowlanego, lider w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę inżynierską, oferuje wysokiej jakości materiały budowlane
oraz posiada najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa
i terminowa realizacja inwestycji na najwyższym poziomie i najwyższej jakości. STRABAG korzysta
z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernu w Polsce i całej Europie.  Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6500 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 4 mld PLN.

 

 

PRO-EST – doświadczony operator usług turystycznych

 

Pro-Est Hotels & Apartments to zlokalizowana w Świnoujściu firma z ponad 16-letnim stażem na rynku usług turystyczno – hotelarskich. Prowadzi własne obiekty hotelarskie w cyklu całorocznym, specjalizuje się też w kompleksowej obsłudze apartamentów inwestycyjnych – łącznie pod zarządem Pro-Est znajduje się 350 miejsc noclegowych.

Oferta – skierowana przede wszystkim do gości z Polski i Niemiec - obejmuje pełen wachlarz usług: noclegi z wyżywieniem, bazę zabiegową oraz wellness, a o komfort gości dba wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem w branży hotelarskiej –zespół liczący w sumie ponad 50 osób.

 

Biuro projektowe CHAPMAN TAYLOR

CHAPMAN TAYLOR oferuje pełen wachlarz profesjonalnych usług architektonicznych
od projektowania koncepcyjnego i planowania przestrzennego poprzez pełną dokumentację budowlaną, przetargową, wykonawczą do nadzorów autorskich i inspekcji na budowie, dla wszystkich typów budynków. Ponadto oferuje usługi konsultingowe z zakresu strategii i planowania powierzchni komercyjnych. Silna międzynarodowa infrastruktura wielokrotnie nagradzanej firmy umożliwia ścisłą współpracę i wymianę doświadczeń z główną siedzibą w Londynie oraz 15 filiami na świecie.

PINEA

Zdjęcia (1)

POBIEROWO Apartamenty i Hotel Condo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe