Wojtek Rej – mistrzem Europy

  • 24.09.2021, 11:56
  • red.
Wojtek Rej – mistrzem Europy
Przedsiębiorca, mieszkaniec Truskolasu Wojciech Rej już od wielu lat odnosi spektakularne sukcesy w strzelectwie sportowym. Niejednokrotnie informowaliśmy na naszych łamach o mistrzowskich tytułach na zawodach zarówno krajowych jak i tych o randze międzynarodowej. Były to tytuły mistrzowskie w strzelectwie z broni krótkiej, pistolet wojskowy i rewolwer.

Tegoroczny sukces to mistrzowski tytuł w strzelectwie dystansowym – karabin bez optyki na dystansie 100 i 300 m. na międzynarodowych zawodach Long Range European Championships 2021 rozegranych na Poligonie Drawskim. To pierwsza liga europejskiego strzelectwa długodystansowego.

Na starcie zawodów w poszczególnych konkurencjach stanęło ponad 500 zawodników z całej Europy.

Mistrzowski tytuł w klasyfikacji indywidualnej – Wojtek Rej wywalczył w swojej koronnej – jak mówi - konkurencji z wynikiem 99 pkt na 100 m. i 93 pkt na 300 m.

Jest też mistrzowski tytuł w konkurencji drużynowej – mistrzowski tytuł wywalczyli wspólnie z kolegą z zaprzyjaźnionego klubu z Kołobrzegu.

O sukcesie można mówić też w starcie w trójboju w kategorii snajper z optyką na dystansie 300, 600 i 800 m. Miejsce w pierwszej dwudziestce na 120 startujących zawodników to niewątpliwie bardzo dobry wynik jak na pierwszy start w poważnych zawodach w tej konkurencji.

Co dalej?

W ostatni weekend września kolejne międzynarodowe zawody w strzelectwie długodystansowym w Gorzowie Wielkopolskim lista startowa jeszcze „bogatsza” zawody bardzo prestiżowe – zapytany o szanse w tych zawodach nasz mistrz z wrodzona skromnością powiedział „mam nadzieję, że znowu będę pierwszy”. Trzymamy kciuki.

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe