Zmiany kadrowe w UM w Nowogardzie

  • 27.09.2021, 09:13
  • red.
Zmiany kadrowe w UM w Nowogardzie
Od piątku, 24 września – po raz pierwszy w historii nowogardzkiego samorządu – Nowogard ma dwóch wiceburmistrzów.

Jak poinformował na zwołanej w tym celu konferencji prasowej burmistrz Robert Czapla zmiana związana jest z koniecznością dostosowania funkcjonowania Urzędu do zmieniającego się prawa w zakresie funkcjonowania samorządów i gospodarki państwa.

„Przed samorządami również i nowogardzkim pojawiają się różne szanse i nowe możliwości. Mamy zapowiedź pieniędzy unijnych. Myślimy o kontrakcie samorządowym. Zgodnie z zapowiadanymi zmianami pewne zadania będą wchodzić do samorządów inne zadania będą z samorządów wychodzić. Aby wykorzystać szanse jakie stają przed Nowogardem musimy być do tego dobrze przygotowani. Najważniejsi są dla nas obywatele i będziemy robić wszystko aby mieszkańcom żyło się lepiej. Jesteśmy otwarci do współpracy ze wszystkimi, którym na sercu leży dobro gminy Nowogard”.

Wprowadzone zmiany personalne mają usprawnić funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w profesjonalnej obsłudze mieszkańców gminy w żaden sposób nie dotkną bezpośrednio samych mieszkańców.

Funkcję pierwszego zastępcy burmistrza objął Jarosław Hołubowski.

Do jego zakresu obowiązków wchodzi odpowiedzialność za pracę i funkcjonowanie wydziałów:

- Spraw Społecznych i Obywatelskich

- Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi

- Zarządu Budynków Komunalnych

- Ośrodka Pomocy Społecznej

Drugi Zastępca Bogdan Jaroszewicz to doświadczony, z wieloletnim stażem samorządowiec, pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim, był wiceprezydentem Szczecina, specjalista od „funduszy unijnych” w Nowogardzie będzie odpowiadał za pracę wydziałów:

- Architektura, Budownictwo i Planowanie Przestrzenne

- Gospodarki Nieruchomościami, Geodezji i Rolnictwa

- Inwestycji i Remontów

- Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska

 

 

Relacja z konferencji prasowej jest też dostępna pod linkiem https://fb.watch/8hxa93fZoi/

 

red.

Zdjęcia (3)

Jarosław Hołubowski
Bogdan Jaroszewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe