Mobilna stacja benzynowa w autokomisie

  • 27.09.2021, 19:56
  • Małgorzata Brzoza Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Mobilna stacja benzynowa w autokomisie
  • KAS ujawniła ponad 8 tys. litrów oleju napędowego przeznaczonego do żeglugi podczas kontroli w komisie samochodowym.
  • Mieszkaniec powiatu stargardzkiego urządził mobilną stację benzynową.
  • Uszczuplony podatek wynosi ponad 23 tys. zł.

 

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili w trakcie kontroli komisu samochodowego 8,2 tys. litrów oleju napędowego przeznaczonego do celów żeglugowych.

Uwagę funkcjonariuszy celno-skarbowych prowadzących kontrolę  przykuł gumowy wąż wystający z naczepy ciężarowej zaparkowanej na posesji. Po otwarciu drzwi naczepy okazało się, że jest wypełniona pojemnikami Mauzer o pojemności 1 tys. litrów każdy. W 9 z nich znajdowała się zielona ciecz. Dodatkowo w naczepie znajdowały się dwie pompy paliwowe z licznikami oraz pistoletem do tankowania.

Próba kwasowa i badania wykonane w Laboratorium Mobilnym KAS  potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. W pojemnikach znajdowało się paliwo napędowe przeznaczone do celów żeglugi.

Zmieniając przeznaczenie wyrobu akcyzowego konieczne było zapłacenie podatku w wysokości ponad 23 tys. zł,, o którym to przedsiębiorczy mieszkaniec powiatu stargardzkiego zapomniał. Teraz wobec niego wszczęto postępowanie karne-skarbowe. 

Podejrzanemu grozi  - kara grzywny do kwoty 37 333,33 zł, kara pozbawienia wolności lub obie kary łącznie.

Małgorzata Brzoza Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe