Nowe ambulanse dla WSPR

  • 25.09.2021, 23:31
  • CENTRUM PRASOWE WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO
Nowe ambulanse dla WSPR
Nowe ambulanse typu C, czyli ruchome jednostki intensywnej opieki trafiły dziś do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Wojewoda Zbigniew Bogucki wraz z posłami Czesławem Hocem, Leszkiem Dobrzyńskim i Arturem Szałabawką oraz dyrektorem WSPR Romanem Pałką przekazał kluczyki do 10 ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego z filii WSPR w Szczecinie, Nowogardzie, Dębnie, Resku, Sławnie, Koszalinie, Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Drawsku Pomorskim.

- Ambulanse ratunkowe to narzędzie Państwa pracy, dlatego tak ważne jest, żeby był to sprzęt najwyższej jakości – taki jak ten, by choć w części ułatwić Wam niezwykle odpowiedzialne i trudne zadanie, jakim jest ratowanie życia i zdrowia – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki zwracając się do ratowników medycznych.

 

Ambulanse ratunkowe wraz z wyposażeniem medycznym zostały kupione dzięki dofinansowaniu w wysokości 5 200 000 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ze środków pozostających w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

 

Każdy z pojazdów został wyposażony w respirator, defibrylator, krzesełko kardiologiczne, pompę infuzyjną i ssak. Dodatkowo na potrzeby pracy zespołów ratownictwa medycznego kupiono 16 tys. maseczek FFP2 oraz 3847 kompletnych kombinezonów ochronnych.

 

Wojewoda Zbigniew Bogucki podziękował ratownikom medycznym za dotychczasowe zaangażowanie i ofiarność w czasie pandemii: - Kłaniam się Państwu w pas i dziękuję w imieniu rządu i mieszkańców za pracę, jaką wykonujecie – dodał wojewoda.

CENTRUM PRASOWE WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe