Delegacja z Pomorza Zachodniego Na spotkaniu z Donaldem Tuskiem

  • 18.09.2021, 17:40
  • red.
Delegacja z Pomorza Zachodniego Na spotkaniu z Donaldem Tuskiem

Liczna reprezentacja Platformy Obywatelskiej pojechała do Płońska na konwencję krajową. Lider PO zaproponował, by wpisać do konstytucji, że wypowiedzenie międzynarodowej umowy wymaga większości 2/3 głosów parlamentarzystów. – To jest bardzo proste przedsięwzięcie – podkreślał Tusk. Jego zdaniem apel w tej sprawie powinien popłynąć z każdego polskiego miasteczka, które skorzystało na polskiej obecności w Unii. – Proszę natychmiast zgodzić się na wspólne przedsięwzięcie - drobna zmiana w konstytucji, która pozwoli uniknąć ryzyka, że w nocy wyprowadzi się w Polskę z Unii – powiedział Tusk.

Pomorze Zachodnie dzięki funduszom unijnym odbudowało transport kolejowy, wsparło w rozwoju tysiące firm oraz stało się liderem w zielonej branży ekologicznej.

 


Wśród uczestników konwencji są Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Anna Bieńkowska z Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Na zdjęciu z Donaldem Tuskiem, który ma poprowadzić Platformę ku zwycięstwu.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe