O.N.E. Quintet - nadzieja polskiego jazzu wystąpi na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 17.09.2021, 21:46
  • Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich
O.N.E. Quintet - nadzieja polskiego jazzu wystąpi na Zamku Książąt Pomorskich… O.N.E. 2s - Ola Bodnaruś

Zespół O.N.E. Quintet, nominowany do Fryderyków 2021 w kategorii MUZYKA JAZZOWA – FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU JAZZ, już 22 września wystąpi na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. To doskonała propozycja dla wielbicieli niebanalnego, nowatorskiego jazzu.

 

O.N.E. Quintet to przedstawicielki młodego pokolenia polskiego jazzu: saksofonistka Monika Muc, skrzypaczka Dominika Rusinowska, pianistka Pola Atmańska, kontrabasistka Kamila Drabek i perkusistka Patrycja Wybrańczyk.

Na swoim koncie mają m.in. udział w wyjątkowym widowisku multimedialnym „Kobiety grają̨ Industrię" w ramach finału festiwalu Industriada 2018, a także występ na uroczystości 100. rocznicy uzyskania praw politycznych przez kobiety w Polsce.

W 2019 r. kwintet został wyróżniony w konkursie „Ladies Jazz Festival" w Gdyni oraz otrzymał nagrodę̨ specjalną podczas „Krokus Jazz Festiwal" 2019 r. w Jeleniej Górze. Został także zaproszony do finałowego składu „B-Jazz International Contest" 2020 w Belgii. Rok później został wybrany przez krytyków JAZZ FORUM zespołem roku w kategorii NADZIEJA JAZZU oraz był nominowany do Fryderyków w tej samej kategorii.

 

W maju 2020 r. ukazał się debiutancki album grupy pt. „ONE", który oceniono jako „dojrzały, bezkompromisowy, obalający mity, łamiący konwencje". Niecały rok później krążek doczekał się̨ wydania na winylu.

Kwintet czerpie inspiracje z twórczości m.in. Soweto Kincha, Krzysztofa Komedy, Brada Mehldau, Zbigniewa Seiferta, Zbigniewa Namysłowskiego, Adama Pierończyka, Charlie'go Hadena czy Chrisa Dave'a.

 

Podczas koncertu na Dużym Dziedzińcu szczecińskiego zamku usłyszymy autorski program złożony z kompozycji i aranżacji instrumentalistek O.N.E. Quintet. Będzie to jazz zagrany nowocześnie, inspirowany muzyką współczesną, hip hopem i etno.

 

Koncert zaplanowany na 22 września odbędzie się w ramach cyklu „środa jazZamek". Początek o godz. 19:00.

 

Bilety na koncert w cenie 40 zł, do kupienia na bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.) i Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej

 

 

 

 

Autor zdjęć  Ola Bodnaruś.

Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe