Rodzinne atrakcje w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 15.09.2021, 22:09
  • Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich
Rodzinne atrakcje w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Zamkowa kareta fot. A Stańczyk
Zwiedzanie zamkowych dziedzińców, układanie gigantycznych puzzli mapy Księstwa Pomorskiego, zabawa i edukacja w zabytkowej karecie, to propozycje rodzinnego popołudnia, jakie czekają w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w piątek 17 września. Będzie to szczeciński akcent, w ramach ósmej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Ideą wydarzenia jest prezentacja efektów wykorzystania unijnych dotacji w całej Polsce. Zamek Książąt Pomorskich realizuje właśnie projekt POMERANIA – Atrakcje kulturalne i przyrodnicze z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska. W ramach działania powstały nowe zamkowe atrakcje, które od kilku miesięcy wzbogacają ofertę instytucji, m.in. kareta z grami edukacyjnymi.

Podczas Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w Zamku, jaki zaplanowano na 17 września, będzie można w ciekawy sposób poznać historię Księstwa Pomorskiego. Przewidziano m.in. spacer z przewodnikiem po zamkowych dziedzińcach. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in., gdzie leżało księstwo Gryfitów układając własnoręcznie gigantyczne puzzle z mapą. Poznają także historię kartografa Lubinusa, który wykonał Wielką Mapę Księstwa Pomorskiego oraz książąt, którzy ją zamówili. Poznają wiele ciekawostek związanych z dawnym i obecnym Pomorzem. Dowiedzą się, co dziś znajduje się na terenach księstwa, gdzie wśród atrakcji turystycznych oprócz szczecińskiego Zamku znajdziemy m.in. Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, ZOO w Ueckermünde i Eberswalde, Park Ptaków w Marlow, zagrodę żubrów w Uznamiu, czy wyłuszczarnię nasion w Jatznick. Najmłodsi i nie tylko, będą mogli wsiąść do prawdziwej karety, w której historycznym wnętrzu zainstalowano nowoczesny monitor do gier edukacyjnych.

Wydarzenie odbędzie się 17 września. Początek o godzinie 17:00, start przy scenie na Dużym Dziedzińcu Zamku. Wstęp wolny.

UWAGA. Wstęp do zamkowych pomieszczeń tylko w maseczkach.

Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe