Pomeranian Timber dołącza do Biznesowej Dumy Pomorza

  • 16.09.2021, 21:52
  • Paweł Drąg
Pomeranian Timber  dołącza do Biznesowej Dumy Pomorza Andrzej Raciborski, Prezes Zarządu Pomeranian Timber

Miło nam poinformować, iż Pomeranian Timber dołącza do idei BDP, która jest kierowana w stronę przedsiębiorców z nowoczesnym spojrzeniem na rozwój swoich firm. Cieszymy się, że jesteśmy w tym razem!

 

Pomeranian Timber istnieje od 1990 roku, jako firma o profilu produkcyjno-handlowym. Firma 95% produktów sprzedaje na rynkach azjatyckich. Jest ponadto importerem profili z drewna egzotycznego do stolarki otworowej, które sprzedawane są głownie na rynku polskim. W dziedzinie importu drewna egzotycznego Pomeranian Timber współpracuje tylko z firmami, które spełniają surowe kryteria eksploatacji lasów tropikalnych.

 

Firma przetwarza ok. 50 tys m3 drewna bukowego oraz niewielkich ilości innych gatunków drewna liściastego. Przetwarzany surowiec w całości posiada certyfikat FSC.

 

Z okazji zawarcia porozumienia porozmawialiśmy z Andrzejem Raciborskim, Prezesem Zarządu Pomeranian Timber.

 

Od kiedy kibicuje Pan Pogoni Szczecin?
Nie należę do najbardziej aktywnych kibiców, ale od czasu do czasu oglądam mecze Dumy Pomorza w telewizji. Byłem też na spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Spodziewałem się wtedy zwycięstwa Pogoni, jednak było inaczej. Z dzisiejszej perspektywy wiem już, że rywal był wyjątkowo mocny. Wierzę, że w tym sezonie osiągniemy nie mniejszy sukces, niż w ubiegłym.

 

Dlaczego przyłączyliście się do projektu Biznesowej Dumy Pomorza?
Piłka nożna w Polsce to działalność bardziej społeczna, niż komercyjna. Miejsce dla pasjonatów, którzy widzą w tym coś więcej niż pieniądze. Tacy ludzie również potrzebują pomocy i myślę, że w tej sugestii jest zawarta odpowiedź na pana pytanie.

 

Jak i gdzie można skorzystać z Państwa produktów?
Nasze produkty są dostępne nie tylko dla wielkich, ale również dla detalicznych odbiorców. Kontakt do sprzedawców podany jest na stronie internetowej firmy www.pomeraniantimber.pl

 

Czym wyróżniacie się na tle konkurencji i jakie są Wasze najważniejsze atuty?
Bez wątpienia jest to produktywność. Jest ona zbliżona do analogicznych firm z Europy Zachodniej – przede wszystkim niemieckich i francuskich. To właśnie w tych krajach można poszukiwać naszych ewentualnych konkurentów. Największa przyjemność w pracy to fakt, iż nie jestem od nikogo zależny. Mówiąc żargonem filozoficznym – nie pracuję dla pieniędzy, tylko dlatego, iż ta praca sprawia mi przyjemność, niezależnie od aspektów ekonomicznych. Jest jednak w tej odpowiedzi pewien fałsz, bo gdyby te efekty ekonomiczne były marne, to rzeczona przyjemność byłaby wątpliwa.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na https://pomeraniantimber.pl
Czym jest Biznesowa Duma Pomorza? Czytaj tutaj - https://pogonszczecin.pl/newsy/bdp

Paweł Drąg

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe