Dożynki Gminne Trzebiatów 2021

  • 13.09.2021, 23:00
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Dożynki Gminne Trzebiatów 2021
Dożynki to nasza piękna narodowa tradycja. To święto plonów, dzień w którym dziękujemy za zebrane zbiory. Są ważne dla wszystkich, bo przypominają, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb.

 Uroczystości dziękczynne rozpoczęły się w Sanktuarium Maryjnym Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. prałata Andrzeja Dowala. Burmistrz, Radni i Starostowie dożynek przekazali przepiękne bukiety kwiatów, kosz z darami i dożynkowy chleb na ręce księdza Proboszcza.
Po uroczystościach korowód dożynkowy prowadzony przez zespół ludowy „Czerwona Róża” przeszedł ulicami miasta na stadion, gdzie miały miejsce tegoroczne dożynki. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała, mieszkańcy gminy tłumnie przybywali na święto plonów.

 Starościna i Starosta dożynek – Pani Violetta Hryniewicz  i Pan Zenon Libera przekazali bochen chleba gospodarzowi święta plonów Burmistrzowi Józefowi Domańskiemu i Staroście Powiatu Gryfickiego Ryszardowi Chmielowiczowi, a następnie odbył się ceremoniał dzielenia chlebem wśród wszystkich zebranych na tegorocznych dożynkach, przez zaproszonych gości ,przy akompaniamencie zespołu „Trzebiatowiacy”. Na scenie prezentowały się zespoły ludowe i biesiadne: Trzebiatowski Zespół Folklorystyczny Aramis, „Kukułeczka”, „Czerwona Róża„,”Trzebiatowiacy”, a w wieczornej części bawił zespół „KEX”.

Poszczególne sołectwa prezentowały swoje wieńce. Cieszymy się, że biorący udział w tym konkursie pielęgnują tę piękną tradycję i wkładają wiele pracy, trudu , aby zaprezentować tak piękne dzieła sztuki. Spośród 5 wieńców jury ( Danuta Merło, Bogusława Surmiak, Jolanta Mularczyk) przyznało:

I miejsce-Gołańcz Pomorska
I miejsce-Rogozina Zapolice
 II-Gosław
III-Sadlno
wyróżnienie Chomętowo
   Organizatorem dożynek była Gmina Trzebiatów, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Sołectwa Gminy Trzebiatów, Referat Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa, Zarząd Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej, Parafia MNMP w Trzebiatowie, sołectwa Gminy Trzebiatów.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu i uatrakcyjnieniu Dożynek Gminnych:  Jackowi Handorowi, Zarządowi Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej, Krajowemu Stowarzyszeniu Aramis, GS Trzebiatów,  Dorocie Zielińskiej, Rafałowi Golczykowi, Sołtysom, sołectwom, pocztom sztandarowym ( OSP Trzebiatów, Mrzeżyno, Gołańcz Pomorska, Koła łowieckie „Łoś” z Trzebiatowa, ‘’Łabędź” z Mrzeżyna, „Bażant” z Trzebiatowa, „Knieja” z Jaromina, Szkoła Podstawowa Nr 1 i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie), młodzieży z Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie,  Komendantowi Komisariatu Policji, Komendantowi Straży Miejskiej i Komendantowi Gminnemu Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiatowie, wystawcom, rękodzielnikom.

TOK

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (80)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe