ROZBIERANIE SAMOCHODÓW, CZYLI DZIAŁANIA PRIORYTETOWE DZIELNICOWEGO REJONU SŁUŻBOWEGO NR 4

  • 11.09.2021, 17:11
  • KPP Gryfice
ROZBIERANIE SAMOCHODÓW, CZYLI DZIAŁANIA PRIORYTETOWE DZIELNICOWEGO REJONU… Działania priorytetowe dzielnicowego sierż. szt. Piotra Grabarczyka

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 4 prowadzi działania priorytetowe pod kątem nielegalnej rozbiórki samochodów oraz zaśmiecania i zanieczyszczania terenów leśnych głównie w rejonie miejscowości Otok. Przypomnijmy, że za nielegalną rozbiórkę samochodów oraz zaśmiecanie lasów grożą wysokie kary finansowe, oraz odpowiedzialność karna.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który na co dzień opiekuje się wyznaczonym rejonem miasta lub miejscowościami wiejskimi i do jego zadań należy pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkańców danego rejonu. Ta grupa funkcjonariuszy pilnuje porządku w przydzielonych rejonach. Diagnozuje problem danej społeczności i stara się go rozwiązać.

Tego typu działania określane są jako „priorytetowe”. W każdej dzielnicy, rejonie służbowym są różne problemy, które mogą stanowić uciążliwość lub zagrożenie bezpieczeństwa dla ich mieszkańców.

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 4 sierż. szt. Piotr Grabarczyk jest dzielnicowym, który pod swoją opieką ma miejscowości wiejskie. Według dzielnicowego tego rejonu służbowego w wyniku ustaleń i rozmów prowadzonych z mieszkańcami największym problemem jest nielegalna rozbiórka samochodów oraz zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenów leśnych, głównie w miejscowości Otok w Gminie Gryfice.

Policjanci prowadzą wspólne działania ze Strażą Leśną, sprawdzają miejsca, w których na terenie miejscowości Otok pozostawiane są śmieci oraz elementy pochodzące z nielegalnej rozbiórki pojazdów takie jak wypalona izolacja po kablach, plastiki czy opony lub zużyte płyny eksploatacyjne.

Za takie postępowanie grozi wysoka kara grzywny, a w niektórych przypadkach nawet kara aresztu. Jeżeli sprawca zanieczyszcza glebę...albo wyrzuca do lasu kamienie śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości może być również zobowiązany do zapłacenia nawiązki, a jeżeli będzie konieczna rekultywacja gleby, oczyszczanie wody, wydobycie, wykopanie, usunięcie z lasu odpadów wtedy nawiązka będzie wynosić równowartość poniesionych kosztów oprócz zasądzonej grzywny.

 

KPP Gryfice

Zdjęcia (6)

Działania priorytetowe dzielnicowego sierż. szt. Piotra Grabarczyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe