Ciekawy wrzesień w zamkowym Teatrze Piwnica Przy Krypcie: Ślimak, Misiaczek i dzieła Szekspira

  • 09.09.2021, 14:47
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich
Ciekawy wrzesień w zamkowym Teatrze Piwnica Przy Krypcie: Ślimak, Misiaczek… Ślimak
Historia ślimaka i jego muszelkowego domku, a także opowieść o małym niedźwiadku oraz 37 dzieł Szekspira w kilkadziesiąt minut – to wrześniowe propozycje działającego w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Teatru Piwnica przy Krypcie. Najbliższe spektakle już w ten weekend.

W sobotę i niedzielę (11 i 12 września) w sali Kina Zamek najmłodsi widzowie zobaczą przedstawienie pt. „Ślimak”. To mądra i zabawna opowieść dla dzieci o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co mamy, bo nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co bliskie. To historia Ślimaka, który zamieszkując swój mały, muszlowy domek, spotyka na swej drodze Bobra, zajmującego się handlem nieruchomościami. Bóbr naigrywa się z mieszkania Ślimaka, roztaczając przed nim wizję nowego apartamentu, w którym nie tylko poczułby się lepiej, ale i inni zaczęliby go lepiej postrzegać.

 

Spektakl powstał na podstawie znakomitego tekstu Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. Wystąpią w nim: Paulina Majtas, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski. Początek o godz. 10.

 

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest „Misiaczek” - spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca do 6 lat, również na podstawie materiału literackiego Marty Guśniowskiej. Mali widzowie poznają opowieść o mieszkającym w lesie niedźwiadku, który miał kochającą mamusię i oddanych przyjaciół, ale pewnego dnia coś w jego życiu się zmieniło. Przedstawienie będzie można obejrzeć 18 i 19 września (sobota i niedziela) o godz. 10 w sali 101 w Zamku. Wystąpią: Paulina Majtas i Paweł Niczewski.

 

Teatr Piwnica przy Krypcie nie zapomina też o starszych widzach, których zaprasza na kultowy spektakl „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)”. Przedstawienie, w którym występuje słynna Kompania Szekspirowska (Arkadiusz Buszko, Paweł Niczewski i Konrad Pawicki), cieszy się popularnością wśród szczecińskiej publiczności już od 18 lat.

 

Sztukę napisali ponad dwie dekady temu trzej amerykańscy studenci: Adam Long, Daniel Singer i Jess Winfield. Na język polski przełożył ją Włodzimierz Kaczkowski. To doskonała mieszanka pastiszu, parodii, odniesień do współczesności, oparta na kanwie dzieł największego dramaturga wszech czasów. Spektakl zobaczymy 18 września w sali Kina Zamek. Początek o godz. 17.

 

Bilety na „Ślimaka” i „Misiaczka” kosztują 10 zł (ulgowy) i 20 zł, a na „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)” - 30 i 20 zł (ulgowy). Można je kupić na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasach Zamku (kasa w wejściu A i kasa w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I).

 

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich

Zdjęcia (2)

Dzieła wszystkie Szekspira
Misiaczek. Fot. Agnieszka Jankowska, ZKP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe