Piąta Międzynarodowa Konferencja Mechatroniki 2021

  • 09.09.2021, 13:55
  • Mateusz Lipka - Zachodniopmorski Uniwersytet Technologiczny
Piąta Międzynarodowa Konferencja Mechatroniki 2021
Inteligentne systemy, sieci czujników, zastosowania medyczne i biomedyczne, interakcje człowiek-maszyna, autonomiczne roboty i pojazdy – to tylko niektóre tematy zaplanowane na 5. Międzynarodową Konferencję Mechatroniki 2021 organizowaną przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT.

To wydarzenie skierowane jest do naukowców oraz osób powiązanych ze środowiskiem przemysłowym. Tegoroczna, piąta już edycja, ze względu na sytuację epidemiczną związaną
z pandemią COVID-19, przebiega hybrydowo. Kongres odbywa się w dniach 8-10 września.

 

Celem konferencji jest integracja środowisk naukowych oraz środowiska przemysłowego. Chcemy zaprezentować wspólnie opracowane rozwiązania. Pokazy najnowocześniejszego sprzętu
i aparatury odbywają się w hali technologicznej. W spotkaniu weźmie udział prawie 200 osób, część z nich za pośrednictwem transmisji internetowych
– tłumaczy prof. Mirosław Pajor, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT.

 

Istotną częścią tego spotkania będzie uroczystość nadania imienia prof. Wiesława Olszaka uniwersyteckiej hali technologicznej. Prof. Olszak, był wybitnym uczonym i specjalistą
w dziedzinie budowy i eksploatacji maszyn, wychowawcą wielu pokoleń szczecińskich inżynierów i naukowców. Wydarzenie odbędzie się 9 września, w czwartek o godz. 9.20. Pamiątkową tablicę odsłoni prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

 

W programie tegorocznej edycji 5. Międzynarodowej Konferencji Mechatroniki zaplanowano również panele tematyczne z udziałem ekspertów z całego świata, które będą dotyczyły m.in. obszarów takich jak: sieci czujników, materiałów w rozmiarach nano i mikro, podstaw mechatroniki, materiałów organicznych, hybrydowych i kompozytowych.

 

Dodatkowo, 9 września odbędzie się 20. Szczecińskie Seminarium Spawalnicze.

 

Dla uczestników przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych wykładów. W tym roku skupimy się na nowych trendach w spawalnictwie, spawaniu zaawansowanych materiałów, wykorzystaniu nowoczesnych technik komputerowych i badawczych, prezentacji najnowocześniejszego sprzętu spawalniczego oraz integracji środowiska inżynierów spawalników – tłumaczy Michał Kawiak, kierownik Laboratorium Politest ZUT.

 

Więcej informacji na temat konferencji oraz ramowy plan można zobaczyć na stronie: https://mechatronics2021.com.

 

Wydarzenie transmitowane jest na żywo na kanale YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCNYSnU0k3C4onrR10iT3C2g.

 

Agenda oraz szczegółowe informacje na temat 20. Szczecińskiego Seminarium Spawalniczego znajdują się na stronie: http://www.z-spaw.zut.edu.pl/.

 

 

 

Mateusz Lipka - Zachodniopmorski Uniwersytet Technologiczny

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe