BARZKOWICE - TARGI 2021

  • 08.09.2021, 11:32
  • ZPODR w Barzkowicach
zaproszenie-na-targi-rolne-10-12-wrzesnia-barzkowice.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Serdecznie zapraszamy na Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania 2021, które odbędą się w dniach od 10 do 12 września.

Targi są wizytówką nie tylko regionu, ale i kraju a Barzkowice to przecież rolnicza stolica Pomorza zachodniego, dlatego wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Nas.

Agro Pomerania to impreza gromadząca wielu wystawców zarówno tych krajowych jak i zagranicznych można powiedzieć, że jest to jedno z największych wydarzeń rolniczych w Polsce.

Motywem przewodnim targów jest Rolnictwo, Przetwórstwo i Rybactwo z którego słynie nasze Województwo.

W tegorocznym programie nie zabraknie dla Państwa stałych atrakcji,

odbędą się wystawy, przeprowadzimy pokazy i wycenę zwierząt hodowlanych,

odbędą się zawody jeździeckie, biegi przełajowe- czyli bieg w ramach projektu dla szkół „Bieg z ekologią”.

Posłuchamy też muzyki folklorystycznej, w sobotę, odbędzie się Przegląd Kapel Ludowych.

Przeprowadzimy i rozstrzygniemy konkursy i wręczymy nagrody takie jak:

Konkurs Młodego Hodowcy,

Konkurs w ramach XVII tej Zachodniopomorskiej Wystawy Koni,

Przeprowadzona zostanie wycena bydła Mlecznego,

Odbędzie się Konkurs Najlepszy na Targach – wystawcy powalczą o laury w kategoriach maszyny, urządzenia, technologie oraz rozstrzygniemy konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy.  

Rozstrzygniemy konkurs Agro-Eko-Turystyczne Zielone Lato 2021 r. zrobimy to w ramach promocji gospodarstw agroturystycznych by dowiedzieć się gdzie można dobrze wypocząć na wsi.

Mamy tez propozycję dla koneserów sztuki. Artyści, miłośnicy sztuki znajdą coś dla siebie, ponieważ przed nami Wystawa Twórców Ludowych, Międzynarodowa wystawa rękodzielnicza i Wystawa Malarska.

Wykonawcy zaprezentują różne techniki i formy rękodzieła między innymi takie jak Dekupage, hafty krzyżowe i filcowanie.

Chcemy Państwu, także zaprezentować wraz z naszymi wystawcami maszyny rolnicze, zostaną przeprowadzone pokazy polowe maszyn i urządzeń rolniczych.

Podczas targów odbędą się szkolenia, konferencje i seminaria tematyczne na które serdecznie zapraszamy.

Spotkanie tylu wystawców w jednym miejscu daje niebywałą możliwość nawiązania nowych i utrzymania już istniejących kontaktów.

To jest ważne zarówno dla budowania marki, jak i dla wymiany informacji, czyli aby wiedzieć na bieżąco co się dzieje w branży rolniczej trzeba przyjechać do nas.

Targi to okazja do zapoznania się z nowościami i do pozyskania wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w rolnictwie.

Przygotowujemy sektor innowacyjności, który skupia podmioty działające w dziedzinie wdrażania nowych/ innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie .

Uatrakcyjnieniem programu targów są stoiska wystawiennicze, stoiska doradcze w ramach sieć innowacji w rolnictwie.

Gorąco zapraszamy do naszych stoisk w którym doradcy rolniczy będą udzielać informacji na temat pomocy finansowej w gospodarstwach rolnych, informacji na temat biznesplanów, kredytów, zwrotów podatku za paliwa rolnicze, planów nawozowych, programów rolnośrodowiskowych, upraw ekologicznych, będzie można porozmawiać o stratach wyrządzonych przez zwierzynę łowną. Można dowiedzieć się też jakie są aktualne trendy w rolnictwie oraz co w branży rolnej jest nowoczesne i innowacyjne.

Podczas Targów będzie możliwość nabycia urządzeń niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa, można zaopatrzyć się prawie we wszystko, w rośliny krzewy i drzewa, nawozy, środki ochrony roślin, maszyny i urządzenia rolnicze a także w sprzęt gospodarstwa domowego.

Zadbamy o sympatyków zwierząt. Zapraszamy pasjonatów na wystawy ptaków ozdobnych, zwierząt futerkowych, Jak powiedział klasyk „te co skaczą i fruwają na swój program zapraszają” więc będą gołębie, kucyki, osiołki, owce, kozy kaczki, kury, króliki, a nawet wiewiórki i skunksy które będą prezentowały się w swoich zagrodach.

Opiekunowie będą mogli pokazać dzieciom zwierzęta. Będzie możliwość zaprzyjaźnienia się z niektórymi zwierzętami. z niektórymi z nich.

Dopełnieniem oferty programu dla najmłodszych i całych rodzin jest EKO STREFA – gry i zabawy dla dzieci, labirynt w kukurydzy, pokaz sprzętu wojskowego, strzelnica, pole minowe, tor komandosa oraz cały sektor rozrywkowy.

Jeżeli Państwo poczujecie się głodni lub spragnieni to jest dostępna pełna oferta gastronomiczna w szczególności zapraszamy na sektor rolno-spożywczy obfitujący w kulinarne atrakcje, w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego, będzie można zapoznać się z bogatą ofertą smaków regionów prezentowanych przez naszych wystawców.

Na stoiskach dostępna będzie wytworzona, podkreślamy - bardzo dobra żywność posiadająca przywiązanie do regionu, która powstała z surowców z naszej Polskiej wsi.

Żywność oferowana na naszych sektorach rolno-spożywczych posiada udokumentowane pochodzenie, zachowuje tradycję pokoleniową, ma swoje to coś, czyli oryginalność. Przewidziana jest też degustacja. Degustujmy i zasmakujmy w Polskich Produktach.

Odpowiedni smak zapach i smak doceniany jest przecież przez koneserów z całego świata.

Przypomnijmy, że Polska żywność jest często certyfikowana ekologicznie, posiadająca długotrwałość do spożycia i jest wytworzona bez konserwantów. Pomysłowo wytworzona i odpowiednio wyeksponowana żywność ma wysoki potencjał.

Swoich fanów znajdą przetwory z miodu, produkty zbożowe, mięsne, owocowo-warzywne, rybne i produkty mleczne.

Zarówno dla miłośników swojskiego jedzenia jak i smacznej kuchni regionalnej nie zabraknie domowych wędlin, smalcu ze skwarkami, pysznego sera, regionalnych trunków czy świeżo wypieczonego chleba z tegorocznych ziaren.

Próbujmy tą żywność i kupujmy, niech produkty zdobywają nasze serca i żołądki.

W tym roku nie zabraknie nowości takich jak:

Piknik Rodzinny organizowany w pierwszy dzień targów przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie,

wystąpi także specjalnie dla Państwa zespół pieśni i tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”,

odbędzie się debata pt: „Sytuacja Polskiego Rolnictwa – Europejski Zielony Ład 2050”, zaprezentowane zostaną programy czyste powietrze, program agroenergia,

 będzie też możliwość zaszczepienia - prowadzony mobilny punkt szczepień, można się też się spisać - mobilny punkt spisowy i promocyjna akcja zostań Żołnierzem Reczpospolitej Polskiej.

Wszystkie te działania to z pewnością ciekawa alternatywa spędzenia weekendu na świeżym powietrzu dla całej rodziny.

Wypełnieniem Targów są Dożynki czyli święto dziękczynienia.

W modlitewnej Mszy Świętej podziękujemy za zebrane Plony, Dlatego wszystkich zapraszamy w niedzielę na mszę dziękczynną.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Targach Rolnych AGRO POMERANIA 2021 w dniach 10-12 września. Zapraszamy.

 

ZPODR w Barzkowicach

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe