W tym tygodniu w Zamku w Szczecinie: wyjątkowe filmy, koncert rewelersów i teatralna propozycja dla dzieci

  • 07.09.2021, 11:21
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich
W tym tygodniu w Zamku w Szczecinie: wyjątkowe filmy, koncert rewelersów… Sweet Four
Ciekawe propozycje kinowe, koncert zespołu rewelersów Sweet Four, kultowy spektakl dla dzieci oraz wieczór wspomnień związany z trzema dekadami istnienia zamkowego cyklu „Szkoła Zdrowia” – to najbliższe wydarzenia, na które zaprasza Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W tym tygodniu w ramach „Święta polskich filmów w Kinie Zamek” zobaczymy kilka wyjątkowych produkcji. We wtorek, 7 września w Kinie Zamek widzowie będą mieli okazję obejrzeć dokument "Położna" (godz. 17:30), który poświęcony jest Stanisławie Leszczyńskiej - przedwojennej położnej, pomagającej Żydom z łódzkiego getta. Zaprezentujemy również doceniony na festiwalu w Gdyni „Ostatni Komers” (godz. 19:30). Z kolei w środę, 8 września pokażemy najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego „Republika dzieci” (godz. 19:30), a dzień później - nagrodzony na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym dokument o Romanie Polańskim i Ryszardzie Horowitzu powracających do swojego dzieciństwa w Krakowie, czyli film „Polański, Horowitz. Hometown” (godz. 19:30). Bilety na seanse kosztują: 14 zł i 12 zł (ulgowy).

To nie koniec filmowych propozycji. W środę i czwartek (8-9 września) w Kinie Zamek będzie można obejrzeć filmy prezentowane na Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i Ja”, który rokrocznie odbywa się w Koszalinie. Widzowie zobaczą sześć produkcji. Będą to filmy krótkometrażowe, dokumentalne i fabularne. W środę zaprezentowane zostaną następujące tytuły: „Ondyna”, „Oko boga” i „Raj”, a w czwartek: „Datek”, „Na krawędzi” i „Spojrzenie”. Wszystkie seanse są z audiodeskrypcją, będą rozpoczynały się o godz. 17. Pokazy są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują darmowe wejściówki do odbioru w kasie Zamku w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I piętro) na pół godziny przed projekcjami. Opisy filmów znajdują się na naszej stronie: https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/kino/festiwal-integracja-ty-i-ja/

Przypominamy również, że we wtorek, 7 września pokażemy w plenerze film "Party", którego pokaz w ramach Zamkowych Nocy Filmowych został odwołany w lipcu z powodu niepogody. Początek seansu na Dziedzińcu Menniczym o godz. 21:30. Bilety: 5 zł.

 

W niedzielę, 12 września, na zakończenie Zamkowego Lata Artystycznego, wystąpi szczeciński zespół rewelersów Sweet Four. Grupa wykonuje utwory a cappella i z akompaniamentem fortepianu. Wokaliści kultywują tradycje śpiewacze okresu międzywojennego oraz powojennego XX wieku. Sweet Four jest obecnie jednym z nielicznych i najdłużej działającym w Polsce zespołem kontynuującym i propagującym twórczość legendarnych rewelersów takich jak m.in. Chór Dana, Chór Juranda, Chór Czejanda, Chór Eryana oraz Comedian Harmonists. W tym roku grupa obchodzi 30-lecie pracy artystycznej. Początek koncertu na Dużym Dziedzińcu o godz. 16. Bilety: 10 i 5 zł (ulgowy).

 

Zamek przygotował także propozycję dla najmłodszych widzów. W sobotę i niedzielę (11 i 12 września) w sali Kina Zamek dzieci zobaczą spektakl „Ślimak”. Przedstawienie powstało na podstawie tekstu Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. Początek spektaklu o godz. 10. Bilety 10 zł (dziecko) i 20 zł (opiekun).

 

W tym tygodniu zapraszamy również na „31 lat Szkoły Zdrowia w Zamku”, czyli wieczór wspomnień związany z trzema dekadami istnienia zamkowego cyklu edukacyjnego. Uczestnicy jubileuszowego spotkania będą mogli m.in. posłuchać premierowego wykonania piosenki napisanej specjalnie na tę okazję przez gospodarza cyklu, prof. Jacka Rudnickiego. Spotkanie odbędzie się w środę, 8 września o godz. 17 w Sali Literackiej (wejście A). Bilety: 5 zł.

 

Bilety na zamkowe wydarzenia można kupić w kasach Zamku (kasa wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I) oraz na stronie bilety.zamek.szczecin.pl.

 

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich

Zdjęcia (7)

Integracja Ty i Ja
Jacek Rudnicki. Fot. Radosław Kwast
Ostatni Komers
Party
Polański, Horowitz. Hometown
Położna 2
Republika Dzieci

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe