Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

  • 08.09.2021, 11:14
  • Muzeum Rybołówstwa - Niechorze
Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
Już w najbliższą sobotę 11 września o godz. 17:00, zapraszamy Państwa w plener Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie odbędą się coroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będzie skarbiec pamięci, a dokładnie „Morski skarbiec Wybrzeża Rewalskiego".

Rozpoczniemy od wykładu poświęconego niezwykle ważnej kwestii jaką jest ochrona brzegu morskiego. Prelekcję wygłosi Piotr Domaradzki - ekspert do spraw ochrony wybrzeża, inspektor Urzędu Morskiego w Szczecinie. Specjalizuje się w tematyce ochrony brzegów morskich, która na przestrzeni ostatnich lat stała się niezwykle istotna z punktu widzenia nie tylko Wybrzeża Rewalskiego, ale wszystkich krajów skupionych w basenie Morza Bałtyckiego. Dbałość o brzeg morski to również opieka nad lokalnym dziedzictwem kulturowym. Wykład gościa zatytułowany jest niezwykle wymownie: „Czy grozi nam potop? O ochronie brzegów i innych sprawach...".

Poza wykładem uroczyście otworzymy nową wystawę plenerową zatytułowaną „Skarbiec Wybrzeża Rewalskiego. Ochrona, przyroda, kultura". Wystawa pozwoli nam przyjrzeć się roślinności, zwierzętom i ptactwu obecnemu na Wybrzeżu Rewalskim, a także procesom geologicznym wpływającym na kulturę i społeczeństwo nadmorskich miejscowości (a sztandarowym przykładem jest tutaj gotycki kościół w Trzęsaczu i to jak procesy abrazyjne zrujnowały budowlę kościoła).

Spotkanie zakończymy przy dźwiękach szant!

Wstęp wolny.

Muzeum Rybołówstwa - Niechorze

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe