Kolejne zatrzymania w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem

  • 07.09.2021, 11:06
  • Małgorzata Brzoza Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Kolejne zatrzymania w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem
  • KAS i ABW zatrzymała 3 członków grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego gier hazardowych.
  • 15 mln zł to zysk tej grupy z urządzania nielegalnego hazardu.
  • Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

 

31 sierpnia 2021 r. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zatrzymali trzech członków grupy przestępczej, organizującej nielegalne gry hazardowe. Grupa osiągnęła z tytułu przestępstwa ponad 15 mln zł.

 

Funkcjonariusze KAS oraz ABW przeprowadzili szereg przeszukań, zarówno w miejscach zamieszkania podejrzanych i w miejscach prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Podczas przeszukań zabezpieczono dokumentacje, dyski i nośniki pamięci. Zatrzymano również pieniądze, które zostaną zaliczone na poczet grożącej kary.

 

Prokurator postawił zatrzymanym zarzut kierowania i działania w strukturach zorganizowanej grupy przestępczej oraz kilkaset zarzutów karno-skarbowych.

 

Wobec wszystkich zatrzymanych sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Sprawą zajmują się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku. Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

 

Dotychczas w tej sprawie KAS i ABW zatrzymały w sumie 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej. W tej chwili w areszcie przebywają 4 zatrzymane osoby.

 

Sprawa jest rozwojowa.

Małgorzata Brzoza Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe