Rewal: Uroczystości dla uczczenia 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

  • 03.09.2021, 15:46
  • red.
Rewal: Uroczystości dla uczczenia 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej
W środę 1 na Placu Sybiraków w Rewalu uroczystym apelem rozpoczęły się uroczystości związane z 82. rocznicą wybuchu II wojny światowej z udziałem władz samorządowych gminy Rewal i powiatu gryfickiego, kompanii honorowej wystawionej przez 36. Dywizjon OP w Mrzeżynie.

Okolicznościowym wystąpieniom towarzyszyły występy chóru „Amber Singers” oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płotów.

W trakcie towarzyszącego obchodom Pikniku Militarnego wystąpiła trzebiatowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”. Wojskowy sprzęt zaprezentował 36. Dywizjon OP w Mrzeżynie. Udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych: straż graniczna, policja, Wojska Obrony Terytorialnej, 142. Batalion Lekkiej Piechoty, oraz ratownictwo medyczne.

Pogoda dopisała znakomicie, na licznie uczestniczących w pikniku mieszkańców i turystów czekał też smakowity poczęstunek.

red.

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe