Filmy z Festiwalu „Integracja Ty i Ja” do zobaczenia w Kinie Zamek

 • 06.09.2021, 10:38
 • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich
Filmy z Festiwalu „Integracja Ty i Ja” do zobaczenia w Kinie Zamek
Filmy prezentowane na Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i Ja”, który co roku odbywa się w Koszalinie, będzie można obejrzeć w Kinie Zamek w Szczecinie. Seanse odbędą się 8 i 9 września.

Celem Festiwalu „Integracja Ty i Ja” jest promowanie idei integracji poprzez sztukę filmową, poruszającą problematykę niepełnosprawności w różnych jej aspektach. W Kinie Zamek widzowie zobaczą w sumie sześć produkcji. Będą to filmy krótkometrażowe, dokumentalne i fabularne. Wszystkie seanse będą z audiodeskrypcją.

Pokazy są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują darmowe wejściówki, które będą do odbioru w kasie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I piętro) na pół godziny przed projekcjami.

 

Harmonogram pokazów:

8 września (środa), godz. 17:00


ONDYNA

 • fabularny, Polska 2019 (40 min)
 • Reżyseria Tomasz Śliwiński
 • Obsada: Bartosz Bielenia, Magdalena Koleśnik, Judyta Paradzińska

Ondyna to mityczna nimfa wodna, która zakochała się w śmiertelniku. Był niewierny, więc rzuciła na niego klątwę – będzie oddychał tak długo, jak długo będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i umarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba zwana Klątwą Ondyny.
Cezary nadal mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.

 

OKO BOGA

 • dokumentalny, Polska 2019 (17 min)
 • Reżyseria Igor Kawecki

Film opowiada o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny i subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach.

 

RAJ

 • dokumentalny, Hiszpania 2020 (20 min)

Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Taha. Zawieszeni między pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, oboje uczą się przetrwać w szpitalnej sali.

9 września (czwartek), godz. 17:00


DATEK

 • fabularny, Rosja 2021 (10 min)
 • Reżyseria Tigran Metaks

Po kradzieży portfela główny bohater, kieszonkowiec, dowiaduje się, że jego ofiara ma dziecko z niepełnosprawnością. Decyduje się zwrócić portfel z gotówką, ale jego współpracownicy sprzeciwiają się pomysłowi.

 

NA KRAWĘDZI

 • dokumentalny, Izrael 2020 (50 min)
 • Reżyseria Rina Papish

Niezwykła historia Avnera, mistrza w skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat, skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom, obserwujemy różnicę między jego życiem przed i po wypadku.

 

SPOJRZENIE

 • fabularny, Korea Południowa 2020 (15 min)
 • Reżyseria Wonjin Kim

Gdy niewidomy żebrak wchodzi do pociągu metra, osiem osób obojętnie odwraca się od niego. Kiedy mężczyzna mija pasażerów, dziecko wskazuje na leżący na podłodze 50-cio dolarowy banknot. Napięcie wzrasta. Wszyscy rzucają się po pieniądze. Po długiej walce banknot zdobywa sprzedawca. Ale potem żebrak wraca…

 

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe