Puszczaki zapraszają do Puszczy Bukowej

  • 06.09.2021, 10:31
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Puszczaki zapraszają do Puszczy Bukowej
Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zapraszają do odkrywania ukrytych w zielonej gęstwinie Puszczy Bukowej Puszczaków, czyli uroczych leśnych skrzatów w postaci płaskorzeźb.

- Pogoda wrześniowa sprzyja obecnie poszukiwaniom Puszczaków. Wystarczy wybrać się z mapą, na wskazany na niej „Puszczakowy Szlak" i spróbować odnaleźć wszystkich wesołków, ich domek i anioła, który strzeże całej gromadki. Mapę można pobrać na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino. Zapraszamy do zrobienia zdjęć minimum 5 skrzatów oraz przesłanie ich do Nadleśnictwa do dnia 30 września. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w zabawie i prześlą zajęcia odnalezionych skrzatów mamy drobne nagrody – niespodzianki - mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.

Wszystkich płaskorzeźb na terenie Puszczy Bukowej jest 9. W celu odnalezienia w terenie wesołej gromadki, wyruszamy z miejsca postoju pojazdów „Serce Puszczy" (niedaleko miejscowości Kołowo - mapa), podążając zgodnie z mapą, wyznaczonym puszczakowym szlakiem. A dokładniej - wychodzimy z miejsca postoju Serce Puszczy przy tablicy z mapą turystyczną - w głębi obiektu, pokonujemy krótki odcinek żółtego szlaku turystycznego do rozwidlenia dróg przy wielkim buku, skręcam w lewo w kierunku Drogi Górskiej, a następnie przy pomniku przyrody Lipa Pokoju znów w lewo kierując się na powrót do miejsca postoju Serce Puszczy). Szlak liczy sobie około 600 metrów. Rozglądajcie się uważnie. Każdy z wesołków ukrył się przy szlaku na osobnym drzewie (nie trzeba schodzić daleko ze scieżek w głąb lasu, płaskorzeźby znajdują się w odległości około 1-3 metrów od nich), na wysokości około 4-5 metrów.

Autorem bajkowych Puszczaków jest Marek Piwoński – artysta rzeźbiarz, wykonujący prace m.in. w unikatowym stylu - strukturyzacji rzeźby palonej.

Szczegóły wydarzenia "Puszczaki zapraszają do Puszczy" znajdują się na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino:
https://gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/.

 

Fot. Nadleśnictwo Gryfino

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe