Płoty: Hołd bohaterom II Wojny Światowej

  • 02.09.2021, 08:47
  • red.
Płoty: Hołd bohaterom II Wojny Światowej
W środę, 1 września w 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej burmistrz Płotów w raz z delegacją samorządu płotowskiego i weteranów II wojny światowej złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem żołnierza w Płotach.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie poszczególne delegacje złożyły przed pomnikiem wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

W okolicznościowym wystąpieniu burmistrz Radosław Mackiewicz nawiązał do przebiegu II wojny światowej. Zwrócił uwagę, że wywalczona wolność nie jest dana raz na zawsze. Mamy obowiązek swoją pracą i postawą dbać, aby tragedia wojenna więcej się nie powtórzyła. Warto pamiętać, że wcześniejsze konflikty zbrojne w tym jeszcze I wojnę światową toczyli między sobą żołnierze druga wojna światowa to już tragedia milionów cywili, których zginęło znacznie więcej niż walczących na frontach żołnierzy. Warto o tym pamiętać, kolejny konflikt to prawdopodobnie może być jeszcze większa tragedia ludności cywilnej. Zapłaciliśmy w tej wojnie, jako naród, ogromną cenę i mam nadzieję, że nigdy więcej taki kataklizm się nie powtórzy, że będziemy zgodnie współpracować w Europie i na świecie

red.

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe