Kończy się czas na zgłoszenie do konkursu Fasada Roku 2021

  • 02.09.2021, 00:29
  • Buena Vista
Kończy się czas na zgłoszenie do konkursu Fasada Roku 2021 Fot. Baumit
Tik, tak, tik, tak... Czas biegnie nieubłaganie. Już tylko niespełna miesiąc został na zgłoszenie do ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku 2021. W puli nagród 50 000 zł i powołanie do drużyny, która będzie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej, w ramach Baumit Life Challenge. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA).

Konkurs Fasada Roku został zorganizowany już po raz 15-ty. Głównymi bohaterami jego tegorocznej edycji są elewacje zrealizowane w terminie od 01.01.2020 do 30.09.2021 r., na których zastosowano kompletną technologię Baumit (system ocieplenia, system tynkowy lub program renowacyjny z wykończeniem).

 

Rywalizacja toczy się w 5 kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy i budynek historyczny po renowacji. Na starcie zameldowało się już ponad 200 obiektów. Są wśród nich zarówno domy i osiedla mieszkalne, jak również budynki biurowe, hotele, markety, szkoły, szpital czy lodowisko. Swoich reprezentantów mają zarówno duże miasta, jak również niewielkie miejscowości.

 

Wysoka stawka

 

Na zwycięzcę każdej z pięciu kategorii czeka prestiżowy tytuł i 10 000 zł. Ale to nie wszystko. Konkurs Fasada Roku rozgrywany na poziomie krajowym stanowi etap kwalifikacji do Baumit Life Challenge – międzynarodowej odsłony zmagań. Zwycięzcy poszczególnych kategorii udział mają z góry zagwarantowany. Oprócz pokazania się w gronie najlepszych europejskich fasad do zdobycia będą kolejne, jeszcze cenniejsze, nagrody.

 

Ostatnie chwile na zgłoszenie

 

Wciąż nie jest za późno, by włączyć się do zabawy i zawalczyć o nagrody. Listy kandydatów zostaną zamknięte 30 września br. o godz. 23:59. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz na stronie www.fasadaroku.baumit.com, dołączając do niego przynajmniej 5 zdjęć zgłaszanego budynku. Fotografie powinny prezentować obiekt względem okolicy, każdą jego stronę oraz detale wykonania elewacji. Jeśli chcesz zgłosić budynek po termomodernizacji lub zabytkowy po renowacji, nie zapomnij również o dołączeniu kadru przedstawiającego zgłaszany obiekt przed przeprowadzoną metamorfozą.

 

Warunkiem dopuszczenia obiektu do rywalizacji jest ukończona w 100% elewacjałącznie z elementami wykończenia, takimi jak barierki, balustrady, tarasy czy strefa cokołowa.

 

Obrady jury i głosowanie internautów

 

Zwycięzców konkursu tradycyjnie wybierze profesjonalne jury, złożone z uznanych osobistości ze świata architektury i budownictwa. Obrady zaplanowano na listopad 2021 r.

 

Kandydaci oceniani są również przez internautów, którzy co roku tworzą swój niezależny ranking fasad. Swoją opinię może wyrazić każdy, kto odwiedzi stronę www.fasadaroku.baumit.com. Ocenić można dowolną liczbę obiektów, przyznając im od 1 do 5 gwiazdek. Budynki, które zgromadzą największą liczbę głosów, zostaną uhonorowane tytułem „Wyróżnienie Internautów”. Głosowanie trwa do 31 października br.

 

Ideę konkursu wspierają uznane organizacje, takie jak Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA), a także media branżowe, w tym redakcje takich periodyków jak: „Budujemy Dom”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Otoczenie Domu”, „Projekty domów”, „Renowacje i Zabytki”, „Technologie i Materiały”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: 4budowlani.pl, archimania.pl, architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, murator.pl, obud.pl, propertyjournal.pl, sztuka-architektury.pl, terazdom.pl czy w-a.pl.

 

www.fasadaroku.baumit.com

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

Buena Vista

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe