Dożynki sołeckie w Rotnowie

  • 31.08.2021, 20:23
  • red.
Dożynki sołeckie w Rotnowie
W sobotę 28 sierpnia w Rotnowie odbyło się sołeckie Święto Plonów zorganizowane przez panią sołtys Elżbietę Walczak wspólnie z Radą Sołecką.

Uroczystość, tradycyjnie, rozpoczęła się dziękczynną mszą św. odprawioną przez księdza Ryszarda Raczkiewicza w kościele filialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Po nabożeństwie, na dalszą część uroczystości uczestnicy w dożynkowym orszaku przeszli do świetlicy wiejskiej. W obowiązkach gospodarza dożynek panią sołtys będącą jednocześnie Radną Rady Miejskiej w Gryficach godnie wspierał Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak. Po okolicznościowych wystąpieniach i podziękowaniach za tegoroczne zbiory i trud rolników włożony w ich zebranie nastąpiło podzielenie się chlebem wypieczonym z tegorocznych zbiorów jako symbol sprawiedliwego ich podzielenia i zapewnienia dostatku w kolejnych latach.

Po tej oficjalnej części i okolicznościowym poczęstunku mieszkańcy sołectwa spotkali się na wspólnej tanecznej zabawie.

red.

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe