Dzień Cerkwicy 2021

  • 30.08.2021, 19:53
  • red.
Dzień Cerkwicy 2021
Po pandemicznej przerwie, w sobotę 28 sierpnia odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy pod hasłem Dzień Cerkwicy. Na cerkwickim stadionie bardzo licznie zebrali się nie tylko mieszkańcy Cerkwicy, ale też wielu gości z bliższych i dalszych okolic. Na uczestników, czekały liczne atrakcje muzyczne, kulturalne rozrywkowe i… kulinarne.

Gminny Klub Kultury dla najmłodszych przygotował liczne atrakcje, w tym dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalniami, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, ogromne bańki mydlane czy balonowe zwierzątka. Dyrektor GKK Jacek Kuczkowski przygotował konkurs wiedzy historycznej oraz plener plastyczny, z górującym nad Cerkwicą zabytkowym kościołem jako artystyczną inspiracją. Na młodych twórców czekały nie tylko ciekawe nagrody, ale też gromkie uznanie publiczności. Fani gier, odwiedzając namiot strefy VR mogli przenieść się do wirtualnego świata.

Od początku imprezy w ogromnym garze gotowało się 250 litrów tajemniczej zupy – jaka to zupa miało być dla uczestników smakowitą niespodzianką - przygotowanej przez ekipę dziennikarza i blogera kulinarnego Roberta Bochenko, jak się okazało to – w zgodnej ocenie - przepyszna zupa gulaszowa serwowana wraz z Wójtem Gminy Karnice Lechem Puzdrowskim oraz Sołtysem Sołectwa Cerkwica Markiem Grzelakiem.

W trakcie festynu, na scenie zaprezentował się zespół muzyczny „Tacy nie inni” pod przewodnictwem Krzysztofa Kolanka.

Muzyczną kulminacją stał się oczywiście występ „gwiazdy wieczoru” zespołu Long&Junior. Swoimi największymi hitami charyzmatyczni członkowie zespołu porwali cerkwicką publiczność do wspólnej zabawy.

Podsumowanie wieczoru, zabawę pod chmurką, wprawdzie trochę zakłócił padający deszcz ale wszyscy bawili się świetnie i zgodnie wraz z organizatorami umawiali się na kolejną edycję imprezy w czerwcu 2022 r. oczywiście na cerkwickim stadionie.

 

Foto: Justyna Ozdoba

          Stanisław Razmus

red.

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe