Muzycznie, historycznie i teatralnie na zakończenie wakacji

  • 31.08.2021, 19:11
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Muzycznie, historycznie i teatralnie  na zakończenie wakacji

W ostatni weekend sierpnia w trzebiatowskim Pałacu rozbrzmiewała muzyka klasyczna. Swój program recitalu dyplomowego zaprezentowała Marianna Kowal - mieszkanka Trzebiatowa, laureatka wielu konkursów zarówno w kraju jak i za granicą. Obecnie kończy studia licencjackie na lutni barokowej na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i we wrześniu tego roku zagra swój licencjacki dyplom na tym instrumencie. W programie koncertu znalazły się między innymi nieznane dotychczas kompozycje z XVII wiecznego rękopisu z muzyka lutniową.
W pierwszej części wysłuchaliśmy suity tańców z poznańskiego manuskryptu oraz suitę Ernsta Gottlieba Barona (1696-1760). W drugiej części koncertu Marianna zagrała w duecie z flecistką, Jowitą Opyd, z którą wykonała dwie suity z okresu późnego baroku. Natomiast sobotni koncert Fundacji Akademii Muzyki Dawnej to kolejna odsłona XII Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku, podczas którego mogliśmy wysłuchać serenad i tańców na orkiestrę smyczkową Feliksa Mendelssohna-Bartolhdy’ego, Edvarda Griega, Piotr Czajkowskiego, Antonina Dvořáka i Mieczysława Karłowicza w wykonaniu Orkiestry grającej na instrumentach historycznych pod batutą Pawła Osuchowskiego.

W piątkowy wieczór odbyło się również pierwsze spotkanie z cyklu „Na tropach tajemnic Pałacu”, podczas którego dr Janina Kochanowska opowiadała o okresie kiedy nie było jeszcze Pałacu, a istniał średniowieczny gród i dom księżnej Anastazji. Na zakończenie dzieci i młodzież uczestniczące w warsztatach teatralnych pod kierunkiem Krzysztofa Włosińskiego odbywających się w ramach projektu ARTrzebiatów - uzależnieni od kultury , przedstawiły na dziedzińcu pałacowym etiudę, w której nie zabrakło Białej Damy - ducha księżnej Czartoryskiej.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe