Powiat gryficki pozyskał kolejne miliony z UE. Tym razem na modernizacje budynków

  • 6.09.2017, 11:11
  • PK
Powiat gryficki pozyskał kolejne miliony z UE. Tym razem na modernizacje budynków
Ważne obiekty użyteczności publicznej na Ziemi Gryfickiej doczekają się termomodernizacji. Inwestycje otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Z unijnego wsparcia skorzysta głównie Powiat Gryficki.

Przedsięwzięcia związane z poprawą efektywności energetycznej budynków oszacowały na blisko 3 mln zł. Termomodernizację przejdą głownie obiekty szkolne, ale także pomieszczenia administracyjne.

Powiat Gryficki bardzo aktywnie pozyskuje  środki z Unii Europejskiej - twierdzi starosta gryficki Kazimierz Sać - Tym razem wykorzystamy te środki do modernizacji budynków będących własnością powiatu.

Inwestycje Powiatu Gryfickiego przewidują zmiany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach oraz w obiekcie przy ulicy Piłsudskiego 18 będącego siedzibą Zarządu Dróg Powiatowych i gryfickiego Rejonu Dróg Wojewódzkich ZZDW. Pierwszy projekt obejmuje docieplenie ścian oraz wymianę stolarki i oświetlenia w trzech budynkach placówki. Koszt prac wyceniono na 2,2 mln zł. Unijna pomoc wyniesie prawie 1,9 mln zł. W drugim zadaniu wymieniona zostanie stolarka, a także ocieplony będzie stropodach i ściany wewnętrzne. Prace oszacowano na prawie 700 tys. zł, a wsparcie z RPO WZ 2014-2020 to ponad 570 tys. zł.

PK
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe