Szalony weekend Polska 2050

  • 30.08.2021, 22:34
  • Przemysław Łonyszyn - Polska 2050
Szalony weekend Polska 2050 Cerkwica

To były niezwykle pracowite dni dla przedstawicieli Stowarzyszenia Polska 2050. W ciągu czterech dni odwiedzili 8 powiatów! W czwartek pojawili się w Myśliborzu, w piątek sprzątali las w Szczecinie, w sobotę byli obecni w Cerkwicy oraz Szczecinku, wreszcie w niedzielę z akcją #PoznajmySię zawitali do Stargardu, Pyrzyc, Łobza a także na ogólnopolskie dożynki w Bobolicach.

Wszystko zaczęło się od akcji #PoznajmySię na rynku w Myśliborzu. Wspaniałe miejsce do wymiany uśmiechów i życzliwych spojrzeń z przechodniami podążającymi do miejscowego magistratu. Pod koniec akcji do działaczy wyszedł burmistrz miasta, Piotr Sobolewski, który dołączył do rozmów z mieszkańcami Myśliborza.

Piątkowe popołudnie upłynęło pod znakiem sprzątania szczecińskiego lasu w ramach kontraktu obywatelskiego. Tym razem wybór padł na malownicze tereny wokół Jeziora Szmaragdowego. Ku zaskoczeniu przedstawicieli ruchu Polska 2050 okoliczne tereny były bardzo czyste. Zasługa w tym zapewne zarówno mieszkańców jak i włodarzy miasta, którzy zadbali o ten teren wcześniej. Warto dodać, że w piątkowej akcji wziął udział ogólnopolski koordynator Instytutu Strategie 2050, Adam Rudawski.

W sobotę kilkuosobowa delegacja Stowarzyszenia Polska 2050 ruszyła ze Szczecina w objazd po wschodniej części województwa. Pierwszego dnia pojawili się na szczecineckim rynku, gdzie rozmawiali z tamtejszymi mieszkańcami. Dzień później, wsparci przedstawicielami koła powiatowego z powiatu drawskiego, pojawili się na dożynkach ogólnopolskich w Bobolicach. Choć pogoda nie zachęcała, w drodze powrotnej złożyli spontaniczną wizytę w centrum Łobza. Wywołali niemałe zdziwienie wśród przechodniów, szczególnie gdy otrzymywali tradycyjne już dla akcji #PoznajmySię bukieciki z ziół.

Przedstawiciele ruchu Polska 2050 w sobotę pojawili się także na imprezie z okazji Dni Cerkwicy w powiecie gryfickim. Oprócz działaczy lokalnych, pojawiła się tam też liczna delegacja ze Szczecina i powiatu goleniowskiego. Obecność „żółtej ekipy” akurat w tej miejscowości nie była przypadkowa – jednym z członków ruchu Polska 2050 jest przecież Marek Grzelak, czyli sołtys Cerkwicy w gminie Karnice.

„Akcja #PoznajmySię skierowana jest nie tylko do mieszkańców miast wojewódzkich, ale też wsi czy małych miasteczek, czego dowodem jest nasza obecność tutaj. W Cerkwicy, oprócz ulotek, rozdawaliśmy żółte torby zakupowe wielorazowego użytku zachęcając mieszkańców do proekologicznych działań” – powiedział Przemysław Łonyszyn z ruchu Polska 2050, pochodzący właśnie z powiatu gryfickiego.

 

W niedzielę żółto zrobiło się na ulicach Stargardu i Pyrzyc. Tutaj, oprócz ulotek, przedstawiciele ruchu rozdawali żółte baloniki. Głównymi odbiorcami były głównie dzieci, które już niedługo rozpoczną kolejny rok szkolny. Prawdopodobnie dlatego temat edukacji był najczęściej poruszanym podczas niedzielnych rozmów z przedstawicielami Stowarzyszenia Polska 2050.

„Choć wakacje chylą się ku końcowi, nie zamierzamy zwalniać tempa. Już we wtorek, w ramach akcji #PoznajmySię, planujemy zawitać do Świnoujścia, gdzie chcielibyśmy porozmawiać zarówno z mieszkańcami, jak i z wczasowiczami” – zapowiedział Aleksander Cywiński, który przygotowuje wtorkowy wyjazd przedstawicieli ruchu na wyspę Uznam.

Przemysław Łonyszyn - Polska 2050

Zdjęcia (5)

Cerkwica
Pyrzyce
Pyrzyce
Stargard
Stargard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe