FAMA: Laboratorium

  • 26.08.2021, 09:38
  • Źródło: Daniel Źródlewski
FAMA: Laboratorium
Koncert legendarnego zespołu

Koncert poprowadzi: Piotr Metz

27 sierpnia 2021 | piątek | godzina: 20:00
Świnoujście, Amfiteatr im. Marka Grechuty
wstęp wolny


Laboratorium zagra w składzie:
Janusz Grzywacz– piano, el.piano, synth, vocoder, loops programming
Marek Stryszowski – soprano sax, alto sax, vocals
Krzysztof Ścierański – bass guitar, midi bass guitar
Marcin Ścierański – drums
Marek Raduli – guitar

 

Wydarzenie specjalne na Festiwalu Fama w Świnoujściu przygotowane z myślą o pięćdziesięcioletniej działalności zespołu Laboratorium oraz jubileuszu pięćdziesięciolecia trwania Famy na kulturalnej mapie Polski.

Laboratorium, legenda jazz-rocka po 32 latach w 2018 roku powróciło z 10 w swojej karierze, nowym studyjnym albumem „NOW” w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz RIP Grzegorz Grzyb. Data premiery płyty z końca 2018 roku nie była dla Zespołu przypadkowa – 2 listopada to dzień urodzin tragicznie zmarłego w lipcu 2018 roku GRZEGORZA GRZYBA, który w kultowym Izabelin Studio nagrał z Laboratorium pierwszy i zarazem ostatni album. Na płycie znalazło się 10 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala.
Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m.in. Russell Hobbs – wirtualny perkusista grupy Gorillaz.

Od zawsze byli moimi idolami. Zaproszenie do wspólnego nagrania to dużo więcej niż spełnienie moich muzycznych marzeń, tym bardziej, że Laboratorium now jest w wybornej formie! Gorąco polecam! - Bernard Maseli

To jest piękne kiedy fascynacje muzyczne z dzieciństwa nagle stają się rzeczywistością. Dla takich chwil się żyje! -  O.S.T.R.

 

LABORATORIUM
„NOW”

(premiera: 02.11.2018)

Laboratorium, legenda jazz-rocka, która od 45 lat wciąż zachwyca na estradach krajowych i zagranicznych. 2 listopada 2018 roku miała miejsce premiera ich nowego studyjnego albumu pt. „NOW” w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz RIP Grzegorz Grzyb.

Na płycie znalazło się 12 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Na okładce płyty znalazł się fragment pracy „Topola z Widomej”, której autorem jest uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m.in. Russell Hobbs – wirtualny perkusista grupy Gorillaz.

Od zawsze byli moimi idolami. Zaproszenie do wspólnego nagrania to dużo więcej niż spełnienie moich muzycznych marzeń, tym bardziej, że Laboratorium now jest w wybornej formie! Gorąco polecam! - Bernard Maseli

To jest piękne kiedy fascynacje muzyczne z dzieciństwa nagle stają się rzeczywistością. Dla takich chwil się żyje!O.S.T.R.

Laboratorium w składzie:
śp. Grzegorz Grzyb – drums
Janusz Grzywacz – piano, el.piano, synth, vocoder, loops programming
Marek Stryszowski– soprano sax, alto sax, vocals
Krzysztof Ścierański – bass guitar, midi bass guitar
Marek Raduli – guitar
special guest: Bernard Maseli – KAT, midi controller, marimba, vibes

Tracklista:

01. Now

02. Nurek

03. Pustynna Burza

04. Pink Nostalgy

05. I Am So Glad Punk Is Dead

06. Makijaż

07. Laboratorium feat. O.S.T.R.

08. Jeziorko G

09. Latin Groove

10. Grzybogranie

11. Anatomy Lesson

12. We Will Be Back

 

Źródło: Daniel Źródlewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe