Soliści poszukiwani. Trwa nabór zgłoszeń do konkursu im. Stanisława Jopka

  • 25.08.2021, 21:13
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich
Soliści poszukiwani. Trwa nabór zgłoszeń do konkursu im. Stanisława Jopka
Trwa nabór zgłoszeń do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, organizowanego przez słynny zespół Mazowsze. W województwie zachodniopomorskim regionalne eliminacje odbędą się w październiku br. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka odbywa się już po raz drugi. Organizuje go jeden z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów ludowych – Mazowsze, a patronuje mu legendarny solista tego zespołu, Stanisław Jopek, który słynął z wyjątkowego głosu – tenoru o barytonowym zabarwieniu.

Konkurs jest skierowany do wokalistów z całego kraju, ale udział w nim mogą wziąć także Polacy mieszkający za granicą.

Zmagania zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy to przesłuchania na szczeblu wojewódzkim. W Zachodniopomorskiem zorganizuje je Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, który już po raz drugi został partnerem regionalnym wydarzenia. Eliminacje regionalne odbędą się w dniach 30-31 października 2021 r. w sali Kina Zamek.

UUczestnicy konkursu wystartują w czterech kategoriach wiekowych (8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz 26+). Zaprezentują utwory z repertuaru Mazowsza. W I etapie konkursu każdy z solistów jest zobowiązany do przygotowania dwóch kompozycji, po jednej z każdej grupy (lista utworów dostępna jest na stronie www.mazowsze.waw.pl, w zakładce „II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka”). Może je wykonać a capella lub z własnym akompaniamentem (muzyk, zespół lub nagranie podkładu muzycznego na płycie CD oraz innych nośnikach).

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przesłać wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeń (dostępna jest na stronie PZLPiT Mazowsze). Można to zrobić:

• pocztą tradycyjną (pod adres: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Dział Edukacji Artystycznej, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin)
• lub drogą elektroniczną (
[email protected]).

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 października 2021 r. (w przypadku poczty tradycyjnej decyduje data stempla pocztowego).

Laureaci poprzedniej edycji konkursu nie mogą wziąć w nim udziału.

Zwycięzca każdej kategorii wiekowej szczebla wojewódzkiego zostanie zakwalifikowany do II etapu, który odbędzie się w listopadzie br. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze w Otrębusach.

Laureaci konkursu wyłonieni po II etapie wystąpią podczas jesiennego Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Mazowsza.

Zwycięzcy zostaną uhonorowani m.in. nagrodami pieniężnymi:

• I Nagroda – 8 000 zł
• II Nagroda – 5 000 zł
• III Nagroda – 3 000 zł

Organizator przewidział też możliwość zaproszenia na trzymiesięczny staż z możliwością późniejszego zatrudnienia w zespole Mazowsze wybranych uczestników konkursu.

Szczegółowy regulamin II edycji konkursu można znaleźć na stronie PZLPiT Mazowsze.

W załączniku: zdjęcie (Koncert Galowy, finał I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Mat. Prasowe Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze) oraz plakat konkursowy.

 

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe