Ostatnie sierpniowe atrakcje w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 24.08.2021, 12:26
  • Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich
Ostatnie sierpniowe atrakcje w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Płomienie kadr filmu
Wybitne i nagradzane filmy w kinie plenerowym, spektakle dla najmłodszych, opowieści o starym i współczesnym mieście oraz atrakcje w ramach Dni Kultury Ukraińskiej, to najbliższe propozycje kulturalne Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Przed nami ostatnia sierpniowa odsłona cyklu Miejskie Punkty Widzenia, który nawiązuje do głośnej wystawy Szczecin. Atlas obecności (jaką nadal można podziwiać w galeriach szczecińskiego zamku). Najbliższy wykład pt. Po stareńkim Szczecinie. Kamienice i ich mieszkańcy odbędzie się we wtorek, 24 sierpnia o godz. 16:00. Monika Szymanik opowiadać będzie o tym, jak postrzega Szczecin na podstawie własnych zdjęć i wspomnień przedwojennych i powojennych mieszkańców miasta. Nie zabraknie także historii o miejscu szczególnym – stareńkiej przestrzeni na Pocztowej 19 „Kamienica w lesie”, która jak w soczewce skupia to, czego autorka szuka na kamienicznych ulicach Szczecina.

Spotkanie odbędzie się w Galerii Wschodniej. Obowiązują darmowe wejściówki dostępne w kasie Zamku (wejście A).

 

We wtorek, 24 sierpnia widzowie będą mieli także okazję zobaczyć kolejną ciekawą propozycję w ramach Zamkowych Nocy Filmowych. Tym razem będzie to obsypany wieloma nagrodami koreański dramat Płomienie (kandydat do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) w reżyserii wybitnego twórcy Chang-Donga Lee. W jednej z głównych ról zobaczymy gwiazdora serialu „The Walking Dead” - Stevena Yeuna. Początek seansu na zamkowym dziedzińcu o godz. 21:30.

 

Z kolei w poniedziałek, 30 sierpnia na zakończenie Zamkowych Nocy Filmowych, o godz. 21:00 zobaczymy islandzką produkcję Kobieta idzie na wojnę. Stworzony przez Benedikta Erlingssona (reżysera głośnego filmu „O koniach i ludziach”) obraz zdobył m.in. nagrodę Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD) w Cannes i LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu. Po seansie odbędzie się spacer po Zamku z przewodnikiem. Po zamkowych dziedzińcach oprowadzać będzie Tomasz Wieczorek, kierownik Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Będzie także okazja, aby zobaczyć unikatowy, archiwalny film „Zamek Szczeciński”. Obraz powstał na bazie materiału autorstwa Witolda Chromińskiego, utrwalonego na trzech dokumentalnych taśmach, nakręconych w latach 1958-1961.Taśmy odnaleziono w archiwum zamkowego kina w 2006 roku i poddano cyfrowej rekonstrukcji. Film pokazuje zamek, jego otoczenie i zrujnowane lub prawie opustoszałe śródmieście Szczecina.

 

Zamek zaprasza także na ostatnie wakacyjne propozycje dla dzieci. W środę, 25 sierpnia zakończenie warsztatów ramach cyklu Podwieczorki ze sztuką. Tym razem prowadząca Aleksandra Gisges-Dalecka pokaże jak stworzyć prace z masy solnej. Każdy z uczestników wykona figurkę i ozdobi ją według własnego pomysłu. Warsztaty odbędą się w Holu Wschodnim Zamku. Początek o godz. 17:00. Bilet wstępu to 20 zł.

 

W sobotę i w niedzielę na Dziedzińcu Menniczym Zamku odbędą się dwa spektakle dla najmłodszych. 28 sierpnia zobaczymy przedstawienie Mądralinka w wykonaniu szczecińskiego Teatru Rozmaitości Gwitajcie (godz. 11:00), a 29 sierpnia aktorzy Impro z Krypty razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się zdarzyć podczas Improbajki (godz. 12:00).

Bilety na spektakle dla dzieci dostępne są w cenie 10 zł (dziecko) i 20 zł (opiekun).

 

Ponadto, w niedzielę, 29 sierpnia na Zamku, kolejna odsłona tegorocznych Dni Kultury Ukraińskiej. Organizatorem wydarzenia jest Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Szczecinie, a szczegółowe informacje związane z imprezą można znaleźć na https://www.facebook.com/ukraincy.szczecin. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Zamku.

 

Bilety na organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wydarzenia można nabyć w kasach Zamku (kasa wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I) i online na bilety.zamek.szczecin.pl.

Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich

Zdjęcia (1)

kobieta idzie na wojnę

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe