Akcja #PoznajmySię odwiedziła dwa kolejne powiaty

  • 23.08.2021, 11:58
  • Przemysław Łonyszyn - Polska 2050
Akcja #PoznajmySię odwiedziła dwa kolejne powiaty

Kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli Stowarzyszenia Polska 2050 w niedzielę 22 sierpnia pojawiła się na ulicach Kamienia Pomorskiego i Nowogardu, czyli w dwóch kolejnych powiatach województwa zachodniopomorskiego (kamieńskim i goleniowskim). Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji #PoznajmySię, gdzie członkowie i wolontariusze ruchu Polska 2050 odwiedzą wszystkie powiaty naszego kraju.

Dość nieśmiało budził się niedzielny poranek w Kamieniu Pomorskim, gdy przedstawiciele Stowarzyszenia Polska 2050 pojawili się na tamtejszym Starym Rynku w ramach kolejnej akcji #PoznajmySię. Z każdą minutą okolice ratusza oraz pobliska marina zaludniały się, głównie sanatoryjnymi kuracjuszami, i coraz częściej słychać było toczone rozmowy. Niemal tradycyjnie wolontariusze i członkowie ruchu Polska 2050 rozdawali nie tylko ulotki, ale także bukieciki ziół, cukierki a także, specjalnie dla mężczyzn, zestaw mirabelek z informacją, dlaczego warto badać prostatę.

Rozmawialiśmy o wszystkim. O życiu, o wielkiej polityce i o codziennych problemach. Służyliśmy też informacją na temat najciekawszych turystycznie miejsc w Kamieniu Pomorskim i okolicy, jak choćby pewnej rodzinie z Poznania” – wyjaśnia Przemysław Łonyszyn z Polska 2050.

Szybko okazało się, że ludzi zainteresowanych rozmową było bardzo dużo. Mimo zabiegania, czas na chwilkę rozmowy znajdował niemal każdy.

Niektórzy pochodzili do nas chętnie, inni z pewną nieśmiałością. Jeszcze inni grzecznie odmawiali. Ważne jednak, że wszyscy odnosili się do siebie z szacunkiem i życzliwością, czego tak bardzo brakuje w codziennych przekazach medialnych” – dodaje Agnieszka Malinowska-Wasiluk z Polska 2050.

Po niemal dwóch godzinach spędzonych na kamieńskich uliczkach przedstawiciele ruchu Polska 2050 przenieśli się do Nowogardu, gdzie na deptaku nad jeziorem spędzili resztę niedzielnego popołudnia. Tutaj, podobnie jak w Kamieniu, chętnych do rozmów nie brakowało.

W Nowogardzie rozmowy toczyły się do wyczerpania zapasów, czyli póki cukierków, bukiecików i specjalnie dokupionych jabłek wystarczyło. Uczestnicy akcji spodziewali się głównie mieszkańców Nowogardu, jednak szybko okazało się, że spore grono spacerowiczów stanowią także goście ze Szczecina, którzy postanowili skorzystać z pogody i wyrwać się z dużego miasta. Dla nich spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Polska 2050 było pozytywną niespodzianką, z której chętnie korzystali, aby dowiedzieć się więcej na temat działania ruchu obywatelskiego.

Tak naprawdę Nowogard zajął w kalendarzu miejsce Goleniowa. To znak, że planując poszczególne wydarzenia jesteśmy elastyczni. Chodzi o to, by móc spotkać się z możliwie największą liczbą osób, a nie tylko odfajkować kolejne miejscowości. A do Goleniowa jeszcze i tak pojedziemy” – stwierdził z uśmiechem Piotr Ogrodowczyk, odpowiedzialny za akcję #PoznajmySię w województwie zachodniopomorskim.

Kolejne przystanki na trasie #PoznajmySię po województwie zachodniopomorskim już od czwartku.

Przemysław Łonyszyn - Polska 2050

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe