Dzieje się w tym tygodniu na Zamku

  • 19.08.2021, 23:05
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich
Dzieje się w tym tygodniu na Zamku Gniazdo
Recital wielkiej damy polskiej piosenki, nocne kino plenerowe z doskonałymi filmami, propozycje dla najmłodszych i koncerty w ramach Dni Kultury Ukraińskiej - to najbliższe wydarzenia, jakie odbędą się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W sobotę, 21 sierpnia, na Dużym Dziedzińcu wystąpi Magda Umer, mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, wykonawczyni takich kultowych utworów jak „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”. Artystce towarzyszyć będzie zespół znakomitych muzyków w składzie: Paweł Stankiewicz (gitara), Bartłomiej Krauz (akordeon), Maciej Szczyciński (kontrabas), Piotr Maślanka (perkusja), pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji – Wojciecha Borkowskiego. Początek koncertu o godz. 20:00. Bilety: 80 i 70 zł (ulgowy).

 

Z kolei w niedzielę, 22 sierpnia, odbędą się pierwsze koncerty tegorocznych Dni Kultury Ukraińskiej. Organizatorem wydarzenia jest Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Szczecinie, a szczegółowe informacje związane z imprezą można znaleźć na https://www.facebook.com/ukraincy.szczecin. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki w kasie Zamku dostępne od 18 sierpnia.

 

Już we wtorek, 17 sierpnia Zamek zaprasza na warsztaty tworzenia kolorowych zegarów słonecznych. Zajęcia w ramach cyklu „Podwieczorki ze sztuką” odbędą się w Holu Wschodnim (wejście A). Koszt biletu na warsztaty to 20 zł. Start o godz. 17:00.

 

Zamek przygotował także teatralną propozycję dla najmłodszych widzów. W sobotę, 21 sierpnia Teatr Gwitajcie przedstawi „Bajki Pana Brzechwy”, pełen humoru spektakl oparty na najbardziej znanych i nadal aktualnych wierszach legendarnego pisarza. Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak „Żuraw i czapla”, „Na straganie” czy „Samochwała”. Do dziś dzieci śpiewają piosenki o „Kaczce Dziwaczce” i tajemniczych „Wyspach Bergamutach”. Początek spotkania z Brzechwą o godz. 11:00. Bilety: 10 zł (dziecko) i 20 zł (opiekun).

 

W niedzielę, 22 sierpnia, o godz. 12:00 zapraszamy na doskonale znanego „Ślimaka”. Spektakl powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. W przestawieniu, wystąpią Paulina Majtas, Rafał Hajdukiewicz i Paweł Niczewski. Bilety: 10 zł (dziecko) i 20 zł (opiekun).

 

Oba spektakle dla najmłodszych odbędą się na Dziedzińcu Menniczym Zamku.

 

Podczas pokazów plenerowych, w ramach cyklu Zamkowe Noce Filmowe, widzowie będą mieli okazję zobaczyć głośne produkcje: duński thriller fantasy „Granica” (17 sierpnia) oraz brytyjski dramat „Gniazdo” (19 sierpnia). Seanse rozpoczynać się będą o godz. 21:30. Bilety: 5 zł.

 

O filmach:

GRANICA

17 sierpnia (wtorek), godz. 21:30

fantasy, thriller, romans, Dania, Szwecja 2018 (111 min)

Reżyseria Ali Abbasi

Obsada: Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson, Ann Petrén, Sten Ljunggren

 

Dawno, dawno temu na przystani promowej pracowała bardzo, ale to bardzo brzydka celniczka. W wolnych chwilach Tina chodziła boso po lesie, a do snu czytała kryminały Lisy Marklund. Nie miała szczęścia w miłości, a jej ojciec chorował na amnezję. Za to w pracy była bardzo doceniana, bo umiała wykryć przemycany alkohol zanim jeszcze torba delikwenta została otwarta, a nawet wyczuwała złe zamiary kontrolowanych osób. Pewnego dnia przed jej stanowiskiem stanął jednak tajemniczy mężczyzna, którego zamiarów nie umiała rozpoznać.

 

GNIAZDO

19 sierpnia (czwartek), godz. 21:30

thriller, dramat, Wielka Brytania, USA 2020 (107 min)

Reżyseria Sean Durkin

Obsada Jude Law, Carrie Coon, Michael Culkin, Oona Roche

Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu. Tam ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach. Kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady. Podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy.

 

Bilety na organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wydarzenia można nabyć w kasach Zamku (kasa wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I) i online na bilety.zamek.szczecin.pl.

 

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich

Zdjęcia (5)

Granica
Magda Umer. Fot. Woody Ochnio
Podwieczorki ze sztuką. Mat. ZKP
Ślimak. Mat. ZKP
Teatr Gwitajcie. Mat. ZKP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe