Magda Umer już w sobotę w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 19.08.2021, 22:48
  • Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich
Magda Umer już w sobotę w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wystąpi Magda Umer, wykonawczyni takich szlagierów jak „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”. Artystka jest niekwestionowaną mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. W sposób perfekcyjny i niepowtarzalny potrafi połączyć słowo z muzyką, dzięki czemu śpiewane przez nią piosenki uzyskały miano kultowych.

Podczas szczecińskiego koncerty publiczność będzie miała okazję wysłuchać piosenek takich twórców jak Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Andrzej Woyciechowski, Andrzej Trzebiński, Jonasz Kofta, Jerzy Jurandot, Konstanty Ildefons Gałczyński, oraz kompozycji Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Władysława Szpilmana, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Jerzego Matuszkiewicza. Usłyszymy utwory m.in. z płyt „Noce i sny”, „Wciąż się na coś czeka”, a także znane i lubiane piosenki z repertuaru Magdy Umer.

 

Doborowy repertuar, mistrzowskie wykonanie a także barwne, piękne opowieści Magdy Umer o artystycznym życiu, piosenkach i ich twórcach, sprawią że będzie to nie tylko koncert lecz także niezwykły, magiczny spektakl.

 

Artystce towarzyszyć będzie zespół znakomitych muzyków w składzie: Paweł Stankiewicz (gitara), Bartłomiej Krauz (akordeon), Maciej Szczyciński (kontrabas), Piotr Maślanka (perkusja), pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji – Wojciecha Borkowskiego.

 

Recital Magdy Umer z zespołem w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się 21 sierpnia o godz. 20:00. Bilety na wydarzenie w cenie 80 i 70 zł (ulgowy) można nabyć na http://bilety.zamek.szczecin.pl/ w kasach Zamku (kasa wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I).

Maria Witkowska – Zamek Książąt Pomorskich

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe