Orange Polska i władze gminy Gryfice podpisały porozumienie o współpracy i rozwoju sieci światłowodowej w mieście

  • 4.09.2017, 08:44 (aktualizacja 04.09.2017 08:53)
  • str
Orange Polska i władze gminy Gryfice podpisały porozumienie o współpracy i rozwoju sieci światłowodowej w mieście
W czwartek 31 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Gryficach doszło do podpisania porozumienia między Orange Polska i Samorządem Gryfickim o współpracy w zakresie rozbudowy sieci światłowodowej na terenie miasta i gminy Gryfice. Warto przy tym zaznaczyć, że gmina Gryfice to pierwsza gmina – poza dużymi miastami – w naszym województwie w której taki projekt będzie realizowany.

Orange Polska zbuduje w Gryficach sieć szybkiego światłowodowego internetu. Do końca 2019 roku w zasięgu superszybkiego internetu – Orange Światłowód znajdzie się prawie 3,4 tysiąca gryfickich gospodarstw domowych. Pierwsi klienci będą mogli rozpocząć korzystanie z usług światłowodowych w pierwszym półroczu 2018 roku. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję ponad 3 mln. zł.

Porozumienie między Orange Polska a władzami gminy Gryfice ma na celu zapewnienie jak najlepszej współpracy pozwalającej na przyspieszenia realizacji planowanej inwestycji.

Pozwoli ono nie tylko skrócić czas wykonania robót technicznych, ale również przeprowadzić je w sposób jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców. Dzięki temu, pierwsi mieszkańcy Gryfic znajdą się w zasięgu sieci światłowodowej w pierwszej połowie 2018 roku. Prace będą prowadzone zarówno w budynkach jedno jak i wielorodzinnych. Obejmą także szkoły, siedziby firm i instytucji. Inwestycja będzie finansowana z funduszy własnych Orange Polska oraz dofinansowania UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Porozumienie przewiduje oprócz współpracy w zakresie budowy sieci oraz informowania mieszkańców o realizowanej inwestycji, także wspieranie budowy społeczeństwa informacyjnego poprzez włączenie się firmy Orange w różnego rodzaju działania edukacyjne dla mieszkańców. Mogą to być między innymi szkolenia dla osób nie potrafiących korzystać z komputera jak i szkolenia pogłębiające umiejetności kreatywnego korzystania z internetu dla dzieci i młodzieży.

Porozumienie Orange i władz Gryfic to kolejny przykład dobrej współpracy między operatorem a samorządem lokalnym w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększenia dostępności infrastruktury światłowodowej.

Inwestycja w Gryficach to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych – jednego z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Już teraz z superszybkiego internetu Orange 145 tys. użytkowników. Sieć światłowodowa operatora jest dostępna dla ponad 1,9 miliona gospodarstw domowych w 54 miastach kraju.

Do końca 2018 roku Orange Polska planuje przeznaczyć na rozbudowę sieci światłowodowej w Polsce ponad 2,2 mld zł. Dzięki temu z usługi Orange Światłowód będzie mogło skorzystać nawet 3,5 mln gospodarstw domowych. Skala projektu sprawia, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w Polsce w najbliższych latach. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu. W długim - przez zwiększenie potencjału rozwojowego kraju. Kolejnym elementem stymulującym rozwój i dostępność nowych technologii jest rozbudowa zasięgu sieci mobilnego dostępu do szybkiego internetu 4G LTE, który w sieci Orange obejmuje już ponad 99% Polaków.

Kolejnym krokiem w rozwoju usług mobilnych Orange będzie wdrożenie sieci komórkowej nowej generacji 5G, której sprawne działanie nie będzie możliwe bez wykorzystania rozwiniętych sieci światłowodowych zdolnych do szybkiej transmisji wielokrotnie większych niż obecnie ilości danych.

str

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe