Nocne oprowadzanie po oświetlonym Zamku. Iluminacje Szczecin już w tym tygodniu

  • 11.08.2021, 23:10
  • Agnieszka Stańczyk - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Nocne oprowadzanie po oświetlonym Zamku. Iluminacje Szczecin już w tym… Zamek - wieczór - fot. Tomasz Wieczorek-materiały ZKP
Wyjątkowe aranżacje świetlne m.in. na Wieży Dzwonów i Dziedzińcu Menniczym, a o północy zwiedzanie rozświetlonych zamkowych dziedzińców ze znanym przewodnikiem Przemkiem Głową – tak Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przyłącza się do tegorocznej edycji festiwalu kolorów Iluminacje Szczecin 2021.

Wydarzenie po raz kolejny organizuje Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. W piątkowy wieczór, 13 sierpnia od 21.00, miasto rozświetlą dziesiątki kolorów. Miejsca i instytucje, które tej nocy warto odwiedzić, by podziwiać wyjątkowe iluminacje, oznaczone zostały na specjalnej mapce przygotowanej przez organizatorów. Na trasie, oprócz Zamku, znalazły się m.in. Plac Zwycięstwa, Brama Portowa czy Park Żeromskiego.

 

Na Wieży Dzwonów szczecińskiego Zamku już o godz. 21.00 pojawi się specjalna iluminacja poświęcona najbardziej znanej książęcej parze Annie Jagiellonce i Bogusławowi X. Także o godzinie 21.00 rozświetlony zostanie Dziedziniec Menniczy.

 

Duży Dziedziniec udostępniony zostanie dla odwiedzających o godz. 24.00. Właśnie wtedy rozpocznie się nocne zwiedzanie zamkowych dziedzińców z Przemkiem Głową. Wstęp bezpłatny. Zbiórka przy Wieży Zegarowej ze słynnym barokowym zegarem. Przewidywany czas spaceru 60 minut.

Agnieszka Stańczyk - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe