Gryfickie Lato Muzyczne - 15.08.2021 - “Marek McCarron Motyka Trio”

  • 11.08.2021, 22:50
  • Gryficki Dom Kultury
Gryfickie Lato Muzyczne - 15.08.2021 - “Marek McCarron Motyka Trio”

Zapraszamy na ósmy koncert w ramach 10-tej edycji Gryfickiego Lata Muzycznego.

Koncert pt. Burns - stare pieśni Śląskie i pieśni szkockiego poety Roberta Burnsa po śląsku w wyk. Marek McCarron Motyka Trio odbędzie się 15 sierpnia 2021 o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim w Gryficach.

O koncercie:

Koncert w ramach trasy koncertowej promującej płytę „Burns”.

Myśleć nad słowem, które mam przelać na papier i ukazać emocje, które towarzyszą w danej chwili to chyba jest najtrudniej, dla kogoś co śpiewa o wiele łatwiej wspomagać się i wyrazić to za pomocą dźwięku. I tak, cała miłość do bluesa wyśpiewana na tym krążku miłość do życia uchwycona w pięknie przetłumaczonej poezji Roberta Burnsa przez Mirosława Syniawę. Trzeba nadmienić że tu posłużę się wiedzą z książki Mirosława: Jak na język nieoczywisty, szkocki ma bogatą literaturę od której historia zaczyna się w XIV w. poematem „Bruce” Johna Burboura. Od tego czasu tych, co pisali po szkocku było bardzo wielu ale żadnego nie mieli Szkoci tak w sercu jak swojego narodowego barda Roberta Burnsa, który także jest znany jako Rabbie Burns - poeta od pługa i bard z Airshire. Mają go przy tym nie tylko za największego poetę w historii swojej literatury - jak w 2009 roku szkocka telewizja zrobiła plebiscyt na największego szkota wszech czasów to najwięcej głosów dostał nie kto inny tylko właśnie on prześcignął w tym plebiscycie takie osobistości jak: William Wallace, Robert Louis Stevenson czy Arthur Conan Doyle.

Wykonanie: „Marek McCarron Motyka Trio”

Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe