W sierpniowy słoneczny dzień zawitaliśmy do Gosławia

  • 09.08.2021, 22:43
  • A. Rzepecka - TOK
W sierpniowy słoneczny dzień zawitaliśmy do Gosławia

Anna Rzepecka- instruktor w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury i Marzenna Dudek- bibliotekarka z Gołańczy Pomorskiej przygotowały i poprowadziły zajęcia z dziećmi.
„Czytające podwórka” to akcja poprzez którą chcemy pokazać, że czytanie książek, propagowanie zdrowego trybu życia, rozmowy o ekologii nawet z najmłodszymi , mają sens.  
Na początku dzieci wysłuchały kilku historyjek o owadach i robaczkach i otaczającej nas przyrodzie, o którą należy dbać i uczyć się ją chronić a także frg książki. „Detektyw Łodyga na tropie”.

 Dzieci pięknie opowiadały o, ptakach, zwierzętach, roślinach, które je otaczają w ich rodzinnej wsi. Każdy mały uczestnik spotkania wie, że należy dbać o planetę Ziemię, ale zaczynamy od swojego podwórka, lasku, drogi, wsi. Co może zrobić młody ekolog? Może nie śmiecić, wyrzucać śmieci do odpowiednich koszy, myć ząbki używając kubeczka, wykorzystywać do zabaw plastycznych materiałów tzw. „przydasi”( odzyskanych ozdób, ścinków papierków, wstążeczek….). Zamiast wyrzucać zabawki, które się już znudziły, wymieniać się nimi  z  innymi dziećmi, dla których będą nowością.

Zabawy z chustą klanzowską – to ulubiony element każdego spotkania. Następnie dzieci wykonały samodzielnie, według swoich pomysłów zakładki do książek. Na koniec bardzo miły akcent -wręczenie książeczek, które są pamiątką i nagrodą za pracę podczas zajęć oraz owocowy, zdrowy poczęstunek.

Dziękujemy  sołtysowi Andrzejowi Sobczakowi i Mirosławowi Gliwie za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Projekt „Czytające podwórka ” otrzymał dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Gryficach.

 

A. Rzepecka - TOK

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe